Skocz do zawartości

Sheaffer.... Imperial? PFM?


adam 998

Polecane posty

Witam,

 Niedługo zostanę posiadaczem takiego oto pióra: 

xwp2.jpg

f88a.jpg

 

Zdjęcia jeszcze z aukcji

 

Może wydać się to laickie, ale nie siedzę akurat w Sheafferach, a sprzedawca napisał tylko że "gold cap and trim"

długość 5.25 cala - 133.3 mm system- touchdown

 

Poszukiwałem takiego w sieci, może i znalazłem, ale za nic nie widzę nigdzie takiego z "LIFETIME" na klipsie (widać dobrze na pierwszym zdjęciu), owszem widziałem coś takiego, ale na starszym piórze tego producenta.

 

 Tak więc ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.. pisać  :)

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak mój PFM V kurde ale ten napis i brak wyraźnego white dota - jakby odpadlo. Nie wiem też czy to wina zdjęcia ale mam wrażenie ze jest trochę bardziej smuklejszy od PFMa. Poczekaj na Alveryna on Ci zaraz to rozgryzie :-D

Edit: nie doczytalem ze to touchdown, w takim razie napewno to nie jest PFM V bo PFMy mają snorkel. A na imperialach się nie znam żeby Ci powiedzieć..

Edytowano przez kastorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. :P

Pen For Men to Snorkel. Zawsze. To jest Touchdown. Czyli któraś inkarnacja Imperiala. Złota (a raczej pozłacana) skuwka, czyli Imperial VIII. Wygląda jak ten, tylko to 'Lifetime' trochę nie pasuje. Nazewnictwo w różnych okresach i szczegóły konstrukcyjne "trochę" się zmieniały, źródła są niespójne, a lista na sheaffertarga.com nie musi być kompletna. Ostatecznie nawet ktoś mógł podmienić skuwkę. Fajnie byłoby zobaczyć wersję spływaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego modelu w wykazie sheaffertarga.com, ale czy na pewno nie produkowano?

Wprawdzie pióra podpisane 'Lifetime' w wykazie to wersje na naboje, ale sama gwarancja występowała kiedyś na nalepce/kuponie na spodzie opakowania jako opcja. Może była jakaś partia klipsów z podpisem?

Jeżeli spływak jest starszy (w klin albo zabudowany), a na skuwce jest korona, to prawie na pewno składak. Inna sprawa, jeśli spływak jest późniejszy (taki klockowaty, jak w Tardze). Albo jeśli brak korony, bo wtedy skuwka jest raczej starsza.

Zakładam, że stalówka nie ma podpisu 'Lifetime'? :P

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuwka jest dokładnie taka jak ta: 

3000%20Gold%20Filled%20.jpg

ten sam wzorek na skuwce i napis Lifetime na klipsie i na samej skuwce. Co do korpusu to nie ma wątpliwości, ponieważ system TD i ten kształt stalówki były tylko w modelach IV,VI,VIII. Swoją drogą składak, ale ładny ;) Lubię Imperiale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie udało mi się jeszcze przed wysyłką zamienić na inny, podobny egzemplarz, tym razem na pewno w całości Imperial, sprzedawca w zamian dorzucił jeszcze "nową" butelkę vintydżowego inku Parkera Quink Permanent Royal Blue z lat 30. bo w piórach mała różnica cenowa była.  Nie dawało mi spać że to składak.. Ale teraz już jestem w pełni radości, a jeszcze ten atrament... Będę miał nawet czym skrobnąć co nieco jak przyjdzie  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, skuwka od jubileuszowego pióra LifeTime potraktowana jako problem "składaka" :unsure::wacko:

 

4616cf3cf5287705m.jpg

 

LifeTime Pen czyli reintrodukcja gwarancji "dożywotniej" zarzuconej w latach 40-tych podobno był produkowany w latach 63-64. Skoro Lifetime jest wariacją na temat Imperiali VI/VI/VIII, ze wskazaniem na VIII ze względu na skuwkę, to określenie składak jest nie do końca adekwatne nawet jeśli w 100% precyzyjne. Ja bym tej skuwki nie oddał :cry:

Tego katalogu, z którego by wynikało, że LifeTime-y były na naboje nie widział chyba nikt poza Danielem Kirchheimer-em i Jimem Mamoulidesem więc nie dawałbym sobie niczego obcinać za to, że nie było i wersji z "konwencjonalnym" systemem napełniania. Naboje, wprowadzone u Sheaffer-a w 1956 roku, miały coraz istotniejsze znaczenie jeśli chodzi o procent sprzedaży (w/g Sheaffer Review z 1962 w ciągu każdego z trzech poprzednich lat sprzedaż piór na naboje rosła o 20%) więc może i taki był marketingowy pomysł na podbicie rynku na jubilejusz...

 

Gratuluję nabytku! :)

Mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak do końca 1965 roku był LifeTime (Imperial) w ofercie. Na reklamie z 1964 (w odcieniach szarości) jest piórko za 15 dolarów z pozłacaną (chyba?) skuwką i bez informacji o systemie napełniania. Taka informacja jest na reklamach z 1963 i 1965 -- c/c czyli naboje (1963) i dodatkowo konwerter (na reklamach z 1965). To info jest na reklamie w kolorze. Tylko nie ma informacji o pełniej "palecie" modeli...

 

3eecdce1c047b096.jpg

dbb89979c9be5440.jpg

 

Dubelek powyżej może trzeba scalić? Nie dało się edytować a nie zorientowałem się od razu, że miniaturka jakaś taka nie klikalna jest...

OK, już nie spamuję,

Pozdrawiam,

Mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mac, ale jak już napisałem, ostatecznie leci do mnie inne pióro - też Imperial, ale stawiam że IV (plastik korpus i skuwka, złocony klips i ring), teraz widze że wyszło bokiem te czytanie o składaku.... :( Ale jeszcze przyjdzie czas na takiego ze złoconą skuwką (znając życie to zaraz się na całą serię choroba pojawi), a tym i tak coś napiszę na "Jakie pióro dzisiaj kupiłeś? "   ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że na inne pióro padło i absolutnie nie mam z tym problemu... ale mnie zainteresowało pytanie: czy LifeTime był tylko na naboje i jak już coś znalazłem "czarno na białym" to wrzuciłem tutaj jako uzupełnienie tego co piszą na sheaffertarga.com.

 

Powodzenia z nowym piórkiem :-)

Mac

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, fajnie,że wrzuciłeś, dowiedziałem się czegoś nowego, a kto wie, może zmotywuje mnie to w przyszłości żeby się za takim LifeTime'm touchdownem rozejrzeć....

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam  :D

Adam

Edytowano przez adam 998
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym składakiem to nic strasznego, osobiście wolałbym wersję z pozłacaną skuwką ;) Zresztą dużo jest poskładanych Sheafferów różnych modeli na ebay, najwięcej chyba Balance. Co nie oznacza, że są złe, bo np w korpus z wersji 350 (chyba najtańsza) są włożone stalówki FeatherTouch czy Lifetime, które były w droższych wersjach. Jakimś ortodoksem nie jestem, więc i na takie pióra bym sie skusił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...