Skocz do zawartości

Pelikan m800 vs Aurora 88 vs Sailor Professional Gear Realo


kastorr

Polecane posty

Już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu czegoś klasycznego wręcz snobistycznego jak MB 146, akurat z uwagi na ilość podróbek tego modelu i przerażającą cenę na razie sobie go odpuszczam. W grę wchodzą te 3 modele w temacie wszystkie dostępne w akceptowalnej dla mnie cenie około 1200zl za nowe. Wszystkie bardzo mi się podobają, sklaniam się ku Aurorze ale mało jest informacji na ten temat w internecie wiec chciałbym poruszyć ten wątek żeby się czegoś nowego dowiedzieć, może ktoś podzieli się wrażeniami albo ktoś zaproponuje mi jakąś alternatywe? Jestem bardzo otwarty na ciekawe propozycje i mam nadzieje ze pomożecie mi podjąć ostateczna decyzje :-)

Jeszcze napisze jakie mam ogólne preferencje:

Lubię pióra większe niekoniecznie muszą być grube. Stalówka mokro pisząca troszkę maślana z rozmiarem M lub B. Piszę raczej bez nałożonej skuwki. Nie musi być koniecznie nowe :-)

Pozdrawiam :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany, nieco starszy 146 kupiony osobiście a nie z wysyłką przez internet. 146 nie jest aż tak często podrabiany jak Montblanki na naboje.

Na allegro są takie szanse?

swojego Pelikana bardzo sobie chwalę, ale M800 to już niewygodnie duże pióro jak na moje mikro rączki :) stalówka M w moim ciut drapie, wina krzywo zrobionego nacięcia, za to atramentu podaje godnie.

Ta m800 w kolorze czerwonym tez mnie urzeka, tylko właśnie czytałem że stalowki w Pelikanie potrafią być kaprysne... Nie wiem jak to w Aurorze wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M800? Bardzo wygodne pióro. Współczesnej Aurory 88 niestety nie znam (stara wersja to włoski majstersztyk), a Realo Professional Gear to zupełnie nie moja bajka.

 

PelikanM800_a.jpg

Pelikan M800

 

Najbardziej polubiłem wersję M850 (skuwka vermeil):

 

PelikanM850_piorawieczneforum_pl-1.jpg

 

M850 będzie ciężko upolować w rozsądnej cenie, zwłaszcza nowy egzemplarz. Może trafi się jakaś okazja? Warto poczekać, bo ciężka, metalowa skuwka nałożona na korpus sprawia, że pisanie jest jeszcze wygodniejsze.

 

PS. Recenzja mojego dawnego egzemplarza: Pelikan M800

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę porównać Pelikana i Sailora z Aurorą, gdyż takowej nie posiadam.

Porównać mogę Pelikana M 800 Tortoise, Pelikana M 805 Blue z Sailorem Realo.

Dla lepszej orientacji wielkości piór dołożyłem na zdjęciu po bokach Pelikana M 400 i M 405.

8b7fbaee160de2ed.jpg

24d3fec6a494ce9b.jpg

4da2d293ba18e267.jpg

Gdybym to ja miał wybierać spośród tych trzech piór, to wybrałbym...... Montblanc'ka 146  :D

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...