Skocz do zawartości

Must have :)


Polecane posty

To zależy kto co kolekcjonuje i czy w ogóle kolekcjonuje w pierwszej kategorii można bez wahania wskazać Pelikan m200 w drugiej już sprawa się komplikuje bo zależy co kto lubi czy tylko pióra vintage,  jeden model w różnych wersjach kolorystycznych, czy modele jednej firmy itp. Chociaż jakbym miał wolne 3tys. Czy więcej to napewno kupiłbym MontBlanca 146 z lat 50tych,  Pelikana m800, Watermana man 200 i jakby cos zostało to jakiegoś Sheaffera Balance.  :D

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kto co kolekcjonuje i czy w ogóle kolekcjonuje w pierwszej kategorii można bez wahania wskazać Pelikan m200 w drugiej już sprawa się komplikuje bo zależy co kto lubi czy tylko pióra vintage,  jeden model w różnych wersjach kolorystycznych, czy modele jednej firmy itp. Chociaż jakbym miał wolne 3tys. Czy więcej to napewno kupiłbym MontBlanca 146 z lat 50tych,  Pelikana m800, Watermana man 200 i jakby cos zostało to jakiegoś Sheaffera Balance.  :D

 

Pozdrawiam

 

O tak, MB146 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena w granicach rozsądku to dla mnie (w zależności od tego na ile ktoś jest rozsądny) lamy safari / sheaffer snorkell ze stalówką triumph / pelikan 400-400nn 

jeśli chodzi o kategorię "cena nie gra roli" to nie wiem, piszę piórami na codzień, i głupio byłoby mi ciągnąć stare MB 146 do pracy choć z propozycji tu pojawiających się wybrałbym własnie to piro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

must have: Pilot 78 stalówka F, Lamy Safari F/M, Pelikan 150 czy 200

żeby mieć od czego się odbić i do czego porównać to Vector ze stalówką F, jeżeli nie zaczniesz nim grać w rzutki, to może nawet zdążysz je porównać :P

z takich bez ograniczeń to nawet nie wiem, stawiam na MB, chociaż Batman albo Chaos to byłby mój typ :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pilot 78g F/M (co się komu bardziej podoba);

- WM Hemisphere F (bo to klasyczny wół roboczy taki...);

- Lamy Safari F (bo to niezbyt klasyczny wół roboczy i pójdzie na wszystkim i po wszystkim, ale powyżej F to już flamaster :P);

- Parker Vector (ale stalowy i najlepiej ze "starej" produkcji w UK) - stalówka F wystarczy do szybkich notatek...i zgubić nie szkoda. A najlepiej długopis Parker Vector - przydaje się do druków samokopiujących (i też zgubić nie szkoda) :P;

- Pelikan M200 (klasyk taki, stalka do uzgodnienia);

- jakieś coś ze złotą stalówką na specjalne okazje (w moim przypadku - WM Charleston F).

 

I mamy zestawik, powiedzmy, budżetowych "must have" Wujka Nila :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hemisphere i jakoś nie mogę się przekonać :/

 

- Pilot 78g F/M (co się komu bardziej podoba);

- WM Hemisphere F (bo to klasyczny wół roboczy taki...);

- Lamy Safari F (bo to niezbyt klasyczny wół roboczy i pójdzie na wszystkim i po wszystkim, ale powyżej F to już flamaster :P);

- Parker Vector (ale stalowy i najlepiej ze "starej" produkcji w UK) - stalówka F wystarczy do szybkich notatek...i zgubić nie szkoda. A najlepiej długopis Parker Vector - przydaje się do druków samokopiujących (i też zgubić nie szkoda) :P;

- Pelikan M200 (klasyk taki, stalka do uzgodnienia);

- jakieś coś ze złotą stalówką na specjalne okazje (w moim przypadku - WM Charleston F).

 

I mamy zestawik, powiedzmy, budżetowych "must have" Wujka Nila :P.

Mam Hemisphere i jakoś nie mogę się przekonać, nawet nie "wyszedł" z pudełka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam Hemisphere i jakoś nie mogę się przekonać, nawet nie "wyszedł" z pudełka...

A nakarmiłeś go, dałeś pić atramentu? Może zdechł już w tym pudełku :( 

 

Co do głównego tematu to nie mam jednego wymarzonego pióra, ale wybierałbym spośród produktów firmy Aurora, Conway Stewart, wyższych modeli Parkera, Sheaffera, Watermana czy Pelikana. 

A z piór w zasięgu mojego portfela to wiele modeli starych piór, przede wszystkim Sheaffery Balance i kilka modeli Conway Stewart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nakarmiłeś go, dałeś pić atramentu? Może zdechł już w tym pudełku :( 

 

Co do głównego tematu to nie mam jednego wymarzonego pióra, ale wybierałbym spośród produktów firmy Aurora, Conway Stewart, wyższych modeli Parkera, Sheaffera, Watermana czy Pelikana. 

A z piór w zasięgu mojego portfela to wiele modeli starych piór, przede wszystkim Sheaffery Balance i kilka modeli Conway Stewart.

Nakarmiony, nakarmiony. Hmmm, wśród moich piórek mam tego Hemisphera i Pelikana m150, za oboma nie przepadam i tak się zastanawiam na co je zamienić :)

Edytowano przez fountainpen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

 

... Batman albo Chaos to byłby mój typ :P

 Batman jak Batman, ale:

"Masz cokolwiek bez czaszek?"

Rządzi :lol:

 

 

149 mi się tak nie podoba, jest za gruby i przez to gorzej wygląda, jest ociężały. Fakt że w ręce go nigdy nie miałem, ale wątpię zeby taka krowa była wygodniejsza niż 146 :)...

 To przy ewentualnym spotkaniu będziesz mógł spróbować i wtedy się wypowiedzieć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... pióra kupuję dla walorów wizualnych a nie użytkowych, myślę że następnym zakupem będzie WM Patrician M w kolorze niebieskim. Od jakiegoś czasu chodzi za mną to pióro :-)

 No właśnie - WYGLĄD!

 

A odnośnie niebieskiego Patriciana to zdaje się, że niedługo będzie oferowany do sprzedaży (nie, nie przeze mnie) i będziesz mógł spełnić kolejne marzenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... pióra kupuję dla walorów wizualnych a nie użytkowych, myślę że następnym zakupem będzie WM Patrician M w kolorze niebieskim. Od jakiegoś czasu chodzi za mną to pióro :-)

He, he...

Za mną chodzi zielony, bo niebieskiego i czerwonego już mam.

 

149 mi się tak nie podoba, jest za gruby i przez to gorzej wygląda, jest ociężały. Fakt że w ręce go nigdy nie miałem, ale wątpię zeby taka krowa była wygodniejsza niż 146 :)

 

Tak samo zresztą mam z Pelikanami, M1000 mi się nie podoba tak jak M800.

A mnie się Mercedes klasy S podoba, chociaż wielki i wygląda jak ociężały, na dodatek nie wszędzie da się go zaparkować w miejskim tłoku.

Mimo to wolałbym tego Mercedesa od zwinnego, aerodynamicznie wyglądającego Peugeota 207. :P

Tak samo mam z piórami. :D

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he...

Za mną chodzi zielony, bo niebieskiego i czerwonego już mam.

 

A mnie się Mercedes klasy S podoba, chociaż wielki i wygląda jak ociężały, na dodatek nie wszędzie da się go zaparkować w miejskim tłoku.

Mimo to wolałbym tego Mercedesa od zwinnego, aerodynamicznie wyglądającego Peugeota 207. :P

Tak samo mam z piórami. :D

zdrówka

Peugeot 207 przy MB S Klasse wygląda jak Platinum Preppy przy MB149 ;) 146 przyrównałbym raczej do CL Klasse. Nawiasem mówiąc kiedyś byłem wielkim fanem Mercedesa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie must have pod kątem użyteczności:
- Pilot 78G - posiadam

Hero 100 lub podobny - ja mam jakiegoś "Rainbow 201" którym mama pisała dawniej w  szkole

Parker Vector - dla porównania, żeby wiedzieć jak wiele warte są wszystkie inne pióra :P

- Jakieś pióro do kaligrafii - czy to maczanka, czy Rotring Artpen, Pelikan Script, Pilot Parallel

 

Oraz must have pod kątem kolekcji:
Parker 45 - co najmniej jeden model, a są dziesiątki jego wersji, póki co mam 2 z nich i jestem już uzależniony od czterdziestek piątek  ^_^ 
Reform 1745 - można na eBayu zgarnąć nówkę sztukę za bardzo przyzwoitą cenę, to grzech go nie mieć w kolekcji
Pelikan M150 - może kiedyś na niego uzbieram  ;)

Nakaya - jakieś piękne, spersonalizowane pióro na zamówienie. Koniecznie z dwukolorową stalówką flex  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...