Skocz do zawartości

Czy tu kupię orginalne pióro Nakaya ?


Polecane posty

Zgadza się, co prawda nigdy nie miałem żadnego pióra Platinum ale robią bardzo dobre wrażenie - przynajmniej na zdjęciach. Ponoć ci sami rzemieślnicy robią pióra Platinum i Nakaya. Nie wiem czy to prawda, ale z pewnością różnią się one użytymi materiałami.

Pióra Platinum w rzeczywistości też robią dobre wrażenie.

Tutaj znajdziesz kilka faktów na zamianę "ponoć" w "na pewno" :)http://pioromaniak.blogspot.com/2012/11/spotkanie-z-toshiyo-nakata-czyli-nakaya.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze się mniej więcej tak, jak piórem za około 500 zł. Stalówka w wersji sztywnej jest delikatnie sprężysta i dość gładka, acz z "poszumem". Nakaya to pióra robione "ręcznie", płaci się głównie za indywidualne podejście do każdego egzemplarza, trwający od lat światowy szał na punkcie Japonii i lakier urushi. Modne lubi drożeć. Platinum to maszynówka w japońskim wydaniu, więc jakość powyżej przeciętnej, ale niższa cena.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze się mniej więcej tak, jak piórem za około 500 zł.

Mhm rozumiem, cenna uwaga :)

Nakaya to pióra robione "ręcznie", płaci się głównie za indywidualne podejście do każdego egzemplarza, trwający od lat światowy szał na punkcie Japonii i lakier urushi. Modne lubi drożeć. Platinum to maszynówka w japońskim wydaniu, więc jakość powyżej przeciętnej, ale niższa cena.

Ja akurat nie ulegam szałowi na punkcie Japonii, mnie zwyczajnie przyciąga wygląd tych piór, są inne od pozostałych i bardzo ładne :) po prostu w moim stylu. Edytowano przez peterek_primosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm rozumiem, cenna uwaga :)

Stalówka jest bardzo dobra, nie ma skłonności do nib creepa, atrament nie zasycha między wyrazami, mozna pisać od razu po przyłożeniu do papieru po kilkutygodniowej przerwie. Żadnych zastrzeżeń po stronie technicznej. Co do doznań pisarskich, każdy lubi coś innego. Mnie ta stalówka bardzo odpowiada. Ale powyżej pewnej kwoty to nie doznania kształtują cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki atuzi oglądałem prawie wszystkie twoje wideo recenzję piór w tym też Nakayi, oraz film z targów piór w Katowicach, Katowice są niedaleko mojego miasta. Alveryn dzięki ci za dokładne opisanie właściwości stalówki tych piór (pióra), ty chyba masz te pióro które ja sobie chcę kupić czyli Heki-tamenuri, decapod, twist? Muszę się nauczyć co znaczą te określenia nib creep czy sekcja :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie wiesz czym jest nib creep i sekcja i celujesz w Nakaye? Z grubej rury kolego...

Wiedza o piórach nie jest potrzebna do kupienia narzędzia piśmienniczego za bardzo duże pieniądze ;) Skoro kolegi najdroższe pióro kosztowało w okolicach 50zł to może najpierw niech spróbuje Sailora 1911, sporo tańszego a tez pozwoli wyróżnić się z tłumu Z wpisów wnioskuję, że o to właśnie chodzi :) Pod względem właściwości piśmienniczych zapewne większość z forum nie zauważyłaby wielkiej różnicy między nakayą i sailorem. Ale to już może się wypowiedzą osoby posiadające pióra obu marek. Pozdrawiam.

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli ktoś kupuje maybacha to musi wiedzieć co to jest karburator i czym się różni kompresor od sprężarki? z grubej rury (wydechowej) kolego...

Na forum miłośników maybachów, każdy, nawet obudzony w środku nocy, bez zająknienia wyrecytuje Ci definicję karburatora, kompresora i sprężarki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy właściciele dwóch pierwszych maybachów w Polsce są forowiczami takiego forum i czy ich obchodzi co to jest karburator i czym się różni kompresor od sprężarki.

 

nie popadajmy w skrajności, bo ja jako miłośnik espresso na prawdę nie potrzebuję wiedzieć jak działa ekspres. inna sprawa z mieleniem kawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...