Skocz do zawartości

Space: the final frontier


Alveryn

Polecane posty

These are the voyages of the Starship, Enterprise

51-1.jpg

Its continuing mission:

To explore strange new worlds

To seek out new life and new civilizations

51-2.jpg

To boldly go where J. J. Abrams will never dare icon_smile.gif

Składak, na szczęście z dwóch prawie identycznych egzemplarzy.

Pierwszy kupiony kiedyś dawno na Kole, dla skuwki (poszła do innego P'51). Brakowało diafragmy i ślepej skuwki, sekcja poszczerbiona, kolektor w kiepskim stanie, a stalówka to jakiś MERCURIO 14K 585 (możliwe nawet, że oryginalna, tylko dziwnie oznaczona; z kształtu wygląda lepiej i podobniej, niż chińskie).

Drugi został upolowany za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Również bez diafragmy, ale także bez całego mechanizmu. Stalówka PARKER RU 1946, z kompletnym kolektorem, bez spływaka. Poszczerbiony pierścień, za to obudowa w świetnym stanie, a skuwka - w perfekcyjnym. Ślepa skuwka mocno pogryziona, musiałem trochę połatać.

Kupiłem diafragmę, polepiłem, poskładałem i teraz bez trudu wyciąga WARP 9.5 icon_smile.gif.

To najładniejszy z moich P'51 i dowód na to, że nigdy nie należy wyrzucać popsutych piór. Nawet, jeśli początkowo nie planuje się naprawy. Czasem zadziała jakieś piórowe przeznaczenie* i pojawi się okazja do kupienia drugiego "trupka", który doskonale uzupełni tego pierwszego.

Łączne koszty, jeśli dobrze pamiętam, nie przekroczyły w tym przypadku 150 zł.

Historia mojego "wyrzutu sumienia", czyli niebieskiego Sheaffera Imperiala, też niedługo znajdzie happy end. Części zamienne już lecą z UK. W zależności od tego, co doleci, pióro odrodzi się jako Imperial VI lub "tylko" IV. :)

*Oj, sentymentalny się zrobiłem. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...