Skocz do zawartości

Co to za model?


Polecane posty

Latitude. Średnio udany model, jak słyszałem...

 

 

Podobno najsłabszy punkt to stalówka.

 

 

Jak to w Parkerach ;)

Ale zgasiliście zapał kolegi - zamiast narzekania na dzień dobry to może powinno pojawić się : "Jak tam przyjemność z użytkowania? Jestem ciekaw jak tam kwestia jakości, bo coś mi się obiło że w tym piórze może być trochę cienko?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, Parker był moim pierwszym piórem i wydawało mi się, że pisze naprawdę dobrze.

 

Do czasu aż kupiłem w markecie pióro z Hello Kitty. Za 7 złotych.

 

I stwierdziłeś po tym że jednak parker robi najwspanialsze pióra na świecie? :D

A tak na serio to wybór kolejnego pióra dosyć taki, no wiesz... wyjaśnisz to jakoś? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker zjadł mi za dużo pieniążków żeby móc szaleć ;)

 

A Hello Kitty było wybrane nieprzypadkowo, ale to byłaby historia którą zrozumieją tylko użytkownicy Wykopu, i to z kilkuletnim stażem. Chodzi się o avatar jednego z legendarnych użytkowników w/w serwisu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bardzo lubię piora Parkera. Jakością pisania Pelikan M800 nie przebił zwykłego Urbana. Parker Vacumatic i Sonnet super takže, Pelikan się chowa. Latitude akurat miał taką wadę jak się slyszy czasem co nie znaczy, że każdy egzemplarz jest zły. W tym modelu akurat się zdarzały sporo częściej niż w innych. Latitude akurat jest na mojej liście zakupów, co prawda dalekiej, ale chciałbym go mieć.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka piór innych firm. Chociażby Pelikana m200 czy Sheaffera Agio i ze spokojem mogę stwierdzić, że tym Parkerem pisze się porównywalnie dobrze, a czasem nawet lepiej. Agio lubi mocno skrobać, Pelikan czasem przerywa. Latitude jak dotąd nie sprawił mi żadnych "niekomfortowych" niespodzianek. Chociaż nie powiem, Pelikan i Sheaffer mają w sobie to COŚ, czego Parkerowi brakuje... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Urbana i jak @kerad nic złego na niego nie powiem a nawet dobrego ciut da się szepnąć. mieliśmy swoje przygody i szanuję go za to, co ze mną przeszedł. zawsze go zabieram, ma swoje miejsce w zacnym piórniku i zmienia mu się tylko towarzystwo.

Pelikana M150 lubię, ale pisząc nim nie przenoszę się w jakiś innym wymiar doznań na linii ręka - pióro - stalówka - kartka, ot przyjemne pisadło do swoich zadań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...