Skocz do zawartości

Pióro na pamiątkę lecz do użytkowania


Polecane posty

Witam.

 

Chcę dokonać zakupu pióra, które ma być pamiątką w związku ze skończeniem studiów. Ma to być zarazem pióro, które nie będzie leżało pięknie zapakowane w szafce, lecz będzie używane na codzień.

 

Moje doświadczenie z piórami jest dość małe. W podstawówce pisałem Parkerem Vector pioro-parker-rb01-vector.jpg

 

Potem pióro pękło i otrzymałem kolejnego Parkera, jakiś taki młodzieżowy dostępny w kilku kolorach, sam plastik, w miejscu trzymania przy pisaniu pokryty ryflowaną gumą. Pióro to chyba też się popsuło (pewnie pękło jak poprzednie). W szkole średniej i na studiach przyzwyczaiłem się do pisania znienawidzonym wcześniej długopisem.

 

Od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu jakiegoś pióra, ale zawsze jako student miałem inne wydatki.

Teraz otrzymałem propozycję, że w ramach nagrody za zakończenie studiów, mogę kupić sobie pióro. Do wydania właściwie mam nawet 1000zł, ale jako osoba dość roztrzepana i w młodym jednak wieku, uważam, że aż tak drogie pióro mi nie potrzebne. Ba! Nawet pióro za połowę tej ceny jest zbyt wygórowanym wg mnie zakupem.

Przyjmijmy zatem, że kwota jaką mogę wydać to 300-350zł. Wymagania.. hmm.. Nie lubię pisać bardzo wąskim piórem (miałem przyjemność pisać jakimiś chińskimi wynalazkami, które pisały tak jakbym zamoczył igłę w atramencie). Parkery pisały dość grubo (szczególnie ten tani, bo Vectorem jako dzieciak radziłem sobie całkiem dobrze). Piszę pod skosem, jeśli to ma jakieś znaczenie.

 

Jakiś czas temu myślałem o Sheaffer Prelude 373.

 

Czy mogę prosić o jakieś propozycje?

Edytowano przez Marakessh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obejrzyj w sklepie pelikany M215, M205, M200 (klasyczny design). Pomyśl też może nad Lamy Studio (raczej nowoczesne pióro). 

I w lamy i w pelikanie masz specjalne stalówki OM (od Oblique) dla osób przekręcających pióro podczas pisania. Ja tego nie robię, więc nie powiem Ci czy warto kupić pióro z taką właśnie stalówką ;) te stalówki mogą być trochę gorzej dostępne, ale pewnie są do "upolowania"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan m200.

W tej cenie można też kupić M250 ale to używany.

M205/M215 są takie same jak m200, różnica to tylko inny wygląd, poza tym niczym się nie różnią.

 

Prelude to bardzo przyjemne pióro, sam mam od niedawna, w tej cenie możesz spokojnie kupić 2 Prelude, a ja bym kupił ze 3, pióro bardzo popularne, często pojawia się na allegro "nowe" i nieużywane, za jakieś 80-120zł, bo któś dostął na prezent.

 

Parker Sonnet również fajne piórko, jednak tutaj dużo podróbek jest na allegro, i trzeba uważać, więc albo sklep, albo pomoc użytkownika z forum który pomoże sprawdzić pióro.

 

Jak dla mnie najlepszy Pelikan by był ale to już decyzja zostaje dla ciebie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie, szerokie, złota stalówka - eBay - Platinum Century 3776 - 300 - 350 zł z przesyłką

Ciężkie, grube, złota stalówka - sklepy sieciowe lub stacjonarne - Waterman Carene - 550-900 PLN

Ciężkie, średnie, długie - złota stalówka - sklepy sieciowe lub stacjonarne - CROSS Townsend - 600 PLN

Sheaffer Prelude, Waterman Expert, Pelikan M250... ty sklpu poszukaj i popatrz, co ci się podoba!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecem Pilota lub Sailora. Wszystko zależy od pieniędzy, jakie możesz wydać.  

Np. Pilot 91 (cena ok 250 zł) lub Sailor Standard, cena ok 350 zł na eBayu. 

Grubość stalówki do wyboru, do koloru.

Edytowano przez atuzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spodobał mi się Waterman Charleston w wersji CT (nie lubię złota i złotego koloru). Niestety zmuszony będę albo kupić coś tańszego, co fajnie będzie leżało w ręce po przetestowaniu w sklepie, albo polować na to pióro w cenie np. 400zł (może ktoś dostanie na prezent i mu nie będzie potrzebne). Wersja złota bywa na allegro w fajnych cenach, a srebrnej niestety brak.

 

A w ogóle to zachorowałem na Parkera Premier Monochrom.. :wub:  Ale to już całkiem inna półka cenowa i jeszcze długa droga przede mną, żebym mógł sobie na nie pozwolić nie narażając na duże obciążenia swojego budżetu.

Edytowano przez Marakessh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze na Watermana Perespective w wersji CT. Kupiłem jakieś dwa tygodnie temu i pisze się nim świetnie - porównywalnie do Charlestona (trzeba jednak uważać na Watermana ostatnio, bo produkty ma fajne ale zdarzają się wadliwe egzemplarze) chociaż tutaj już stalowa stalówka. Jak chcesz coś w niskim budżecie to WM Hemisphere albo Sheaffer Prelude. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kerad zaintrygował mnie Faber Castell, a dokładnie zainteresował mnie Faber-Castell E-motion Resin II Parquet w kolorze czarnym. Muszę dorwać go gdzieś do spróbowania jak się nim pisze. Orientujecie się może gdzie w okolicach Katowic, Sosnowca, Mysłowic jest sklep w którym na pewno sprzedają pióra tej firmy? To jakaś lepsza firma, czy raczej przeciętniak (wiadomo, że jedna firma może produkować pióra za 100 jak i za 1500zł)? Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Faber-Castell to bardzo stara firma produkująca artykuły dla rysowników/architektów/plastyków. Pióra wieczne również produkują wyśmienite. Dostępne powszechnie na naszym, polskim rynku modele (Basic, E-Motion, Ambition, Onodoro) to tylko ułamek ich produkcji i są to raczej pióra "budżetowe" (choć przy ich cenach to musi być całkiem zacny budżet). Dla wymagających (i zdecydowanie zasobniejszych) F-C produkuje artykuły pod marką "Graf von Faber-Castell". Zapytaj Wujka Google, to zobaczysz o czym jest mowa ;)

 

Ale, generalnie, wolałbym F-C od Parkerów w podobnej cenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...