Skocz do zawartości

Nieznane pióro do naprawy


diterus

Polecane posty

Dzień dobry.

Długo szkukałem w internecie forum, na którym mógłbym uzyskać pomoc w sprawie mojego leciwego pióra nieznanej marki. Bardzo proszę o pomoc w jego identyfikacji i naprawie. Szczegóły ilustrują dołączone fotki. Historia pióra jest nastepująca:

post-2348-0-42147900-1371380576.jpg

- w latach 80-tych kupione zostało w niemieckim Realu;

- jest piórem tłokowym o stalówce symbolizowanej literką B

- w środkowej części znajduje się plastikowa bezbarwna miara poziomu atramentu;

- z załozoną skówką ma długość ok. 13, 9 cm; bez skówki ok 12, 6 cm;

- skuwka jest zakładana na zatrzask, który chyba się wyrobił, bo słabo trzyma, często odpadając od pióra.

Bardzo proszę o sugestie i pomoc w kierunku naprawy. Za wszystkie rady z góry dziękuję.

Z wyrazami szacunku.

Diterus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, skuwka (teraz się połapałem w moim orcie - lufa z ortografii) się zsuwa. Posłałem już meila z zapytaniem do przedtsawiciela Herlitza w sprawie ewentualnej naprawy, ale Twój patent również zastosuję..... Piekne dzięki. Niby pióro takie sobie, ale ma ten tłoczek i dobrą stalówkę, więc mozna by nim jeszcze popisać....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie byłoby znaleźć gdzieś na aukcjach skuwkę (albo pióro w stanie "na części") i podmienić. Herlitz może już nie mieć tych części, ani nawet nie pamiętać, że coś takiego produkował. W zasadzie, to teraz już nie dawny Herlitz, ale spółka zależna Pelikana.

W każdym razie, na FPN w 2008 r. było cenione na 25 dolarów. Trzeba polować, a doraźnie powinno wystarczyć zwężenie zaczepu. Tylko zwróć uwagę, czy nie zwęziłeś za bardzo (taśma nie jest za gruba), żeby skuwki nie rozsadziło.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Alveryn, właśnie otrzymałem pióro z zakładu naprawczego Pelikana z Poznania. Sympatyczny Pan znalazł co prawda skuwkę z Pelikana właśnie, ale chciał za nią 80 zł...... Pieknie podziękowałem i zastosowałem patent z taśmą.... Na razie trzyma i skuwki nawet nie rozsadziło.,,, Serdecznie dziekuję wszystkim za cenne uwagi, zwłaszcza Tobie Alveryn. Temat do zamknięcia. Hej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...