Skocz do zawartości

Zakup taniego pióra - naboje Waterman


Calfy

Polecane posty

Cześć wszystkim :)

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem Waterman'a Hemisphere. Zakupiłem też do niego kilka paczek naboi Watermana (długich) różnych kolorów (zawsze to tańsza wysyłka :)). Stwierdziłem jednak, że nadszedł czas powiększyć kolekcje o jakieś tanie pióro coby na co dzień mieć nabite różnymi kolorami, do codziennego użycia. Posiadany przeze mnie Hemi ma stalówkę M, a teraz chciałbym coś "cieńszego", myślę, że jakąś F-kę. Kwota jaką mógłbym przeznaczyć to ok. 50 - 60 zł, a jak będzie tańsze (oczywiście przy zachowaniu jakości) to nie będę płakał :)

I teraz moje pytanie, czy możecie mi polecić pióro spełniające kryteria powyżej, które będę mógł używać z nabojami Watermana (długimi)?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Calfy

Edytowano przez Calfy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to długie naboje Watermana mają otworki standardowej szerokości, więc każde pióro na 'zwykłe' naboje powinno działać, tylko trzeba sprawdzić czy korpus się zakręci, bo te naboje są długie i z tego powodu mogą się nie mieścić. Co do modelu, to może jakieś Jinhao/Baoer. Z tego co wiem to niezłe pióra w dobrej cenie, działają na standardowe naboje, cena jest przyzwoita a i możliwości wyboru ogromne. Jako mały offtop dodam, że naboje nie będą używane zawsze i osobiście nie dobierałbym pióra pod sposób załadowania atramentem, lecz kierował się innymi kryteriami. Wspaniałym piórem do codziennego pisania jest znane każdemu Lamy Safari (naboje Lamy/konwerter), jeśli chodzi o stalówkę, to w tym przedziale cenowym super sprawdzi się Pilot 78g. Warto też popatrzeć na używane pióra, bo za parę złotych więcej można kupić na przykład Sheaffera Prelude, solidne i dobre pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i Allure chromowe też ;) A nie myślałeś po prostu o dokupieniu sekcji ze stalówką F do Hemisphere?

Chciałbym mieć drugie pióro załadowane innym atramentem :)

A wiesz może gdzie mogę dostać Allure? Bo nawet na ebayu nic nie mogę znaleźć.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Obecnie w ramach testu chyba skuszę się na Baoer'a 3040, koszt względnie nie duży, a z czasem, gdy będę mógł zwiększyć kryterium cenowe, spróbuję upolować coś ciekawszego :)

Gdyby ktoś jeszcze miał jakąś propozycję to proszę pisać :)

Pozdrawiam

Edytowano przez Calfy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem Cię trochę w błąd - Allure jest praktycznie identyczny co Graduate, a właśnie Graduate miałem na myśli ;)

http://allegro.pl/pioro-waterman-graduate-chromowy-blyszczacy-etui-i3316197594.html

http://allegro.pl/pioro-waterman-graduate-chrom-stalowka-f-grawer-i3325711838.html

http://allegro.pl/pioro-waterman-graduate-elegancki-granatowy-etui-i3316184476.html

Są i droższe oferty tego modelu, ale 100 za niego to trochę absurdalna cena...

W przypadku pierwszej i trzeciej oferty koniecznie dopytaj o rozmiar stalówki! Nie znalazłem tego w opisie przedmiotu, więc trochę głupio byłoby się rozczarować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Baoera, taka kopia Parkera IM, tylko klasyczna stalówka, co mi bardzo odpowiada. Takie dla mnie idealne pióro. Stalówkę, ten mój, ma chyba rozmiarową europejską M. Nie wiem czy wszystkie tak mają. Fajnie, dość obficie podaje atrament, czyli można mu podać bardziej gęsty.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...