Jump to content

Faber Castell Ambition


Recommended Posts

Dobry wieczór,

Może mógłby mi ktoś z forumowiczów pomóc.

Mam problem z piórem Faber Castell Ambition. Po roku używania wewnętrzny zatrzask skuwki się wyrobił (a może to wada) i obecnie niemal w ogóle nie trzyma się zapięcia korpusu. Strasznie to irytujące. Pióro rewelacyjne - pisze przepięknie tylko.... no właśnie.

Da się wymienić? Jest jakiś serwis w Polsce i czy ewentualnie przyjmie reklamację?

Byłbym zobowiązany za kilka porad.

2013-06-11+19.47.34.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Jak jesteś z Katowic, to podejdź do Kaligrafu w SCC i zapytaj czy naprawiają. Tam u nich takie samo pióro kupiłem, ze trzy lata temu, ale z moim nie ma problemów.Coś

Coś dzisiaj często czytam Twoje posty też mam smaka na to pióro,dzięki za podpowiedz,swoją drogą Twoja recenzja Ondoro też mnie kręci..pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,

Moje pierwsze FC Ambition zepsuło się po ok 1.5 roku codziennego uzytkowania, skuwka zupełnie się obluzowała, do tego pióro zaczęło wręcz ociekać atramentem. Ponieważ miało dla mnie wartość sentymentalną zaparłem się i nadal go używałem, poddałem się po dwóch miesiącach plam od atramentu na palcach - niestety w mojej robocie to nie jest dobrze widziane... Kupiłem drugie takie samo, które dzielnie mi służyło, dbałem też o nie bardziej (czyli spadło mi max dwa razy), a po ok. 1.5 roku miało ten sam zestaw objawów co poprzednie i powędrowało do szuflady. Potem przez 4 lata był waterman perspective, którego ktoś mi ostatnio przygarnął bez pytania (...), no i postanowiłem wrócić do starego FC, ale niestety czas nie wyleczył jego ran i znów mam zaplamione palce. Czy to się da jakoś naprawić? Jak widzę nie jest to odosobniony przypadek.

Bardzo mi to pióro odpowiada estetycznie (czarne).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cieknąca sekcja w tym modelu pióra jest następstwem upadków. Max 2 razy wystarczyło, żeby plastikowy pierścień uszczelniający znajdujący się pomiędzy stalówką, a metalową części sekcji pękł. Naprawa polegająca na sklejeniu tego elementu jest trudna, ponieważ pęknięcie jest niewidoczne z zewnątrz i żeby je zlokalizować trzeba zdemontować stalówkę ze spływakiem, ponadto zespół stalówki ze spływakiem jest wkręcany, a więc po sklejeniu musi być zachowany gwint wewnętrzny. Maja rada jest taka jeśli masz te pióro od nowości, to może sklep w którym je nabyłeś będzie pośredniczył w wysłaniu do ASO FC. A jak sam chcesz to zrobić, bo będzie szybciej itp. to tu masz link: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/749-serwis-faber-castell-recenzja/:)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w kwestii uzupełnienia powyższego teksu. Jeśli serwis odmówi bezpłatnej wymiany uszkodzonej sekcji na taką wolną od wad, to nie pozostaje ci nic innego jak kupić nową sekcję np. tutaj: https://www.sklepfc.pl/stalowka-zapasowa-f-do-pior-ondoro-ambition-faber-castell. Cena jest jednak mało zachęcająca. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...