Skocz do zawartości

Notatnik do prowadzenia dziennika


rosyann

Polecane posty

Ja pisuję od lat w Moleskinach...  pasują mi najbardziej... i pisze w nich rozmaitymi piórami i atramentami.. 

nic wielkiego się nie dzieje.... 

dal mnie Moleskiny są najwygodniejsze i najporęczniejsze no i najtrwalsze.... 

ale każdy ma swoje preferencje... 

 

a gdy już miałem ich trochę dość (wszystko się może znudzić.. :)).. to zacząłem robić dla siebie i przyjaciół notesy indywidualne... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo wolę twarde oprawy..

czasami coś mi się zdarza w nie wklejać lub wsadzać... tak mi jest wygodniej...

a i te co robię ręcznie to twarde oprawy zawsze i papier czysty (wolę go nie brudzić jakimkolwiek drukiem) - choć sam preferuję notesy w linie... 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, 

prowadzę pamiętnik od ponad 25 lat, zaczynałam na początku lat 90-tych, w tamtych czasach nie słyszałam o Moleskine, Leuchtturm czy Paperblanks... zaczynałam na szkolnych zeszytach, luźnych kartkach, brulionach... w tamtych czasach brulion w kratkę w twardej oprawie na 240 stron to był dla mnie rarytas... przebyłam długą drogę przez te lata :)

Dziś mogę polecić takie marki jak:

Moleskine (prosty, nie rzucający się w oczy, nie rzucający się w oczy jak się go wyjmie na jakimś spotkaniu służbowym), na dziennik/pamiętnik używam dziennych kalendarzy z wyprzedaży, bo maja same linie, rozmiar 13x21, nie uskarżam się na przebijanie atramentu, ale szału nie ma. Bardziej cenię to jak stalówka płynie po papierze, wszelkie "skrobanie" nawet draśnięcie drażni mnie jak nie wiem co. pod tym względem Moleskine jest OK. 

Leuchtturm: atrakcyjniejszy niż Moleskine, więcej kartek, numerowane strony, spis treści, 2 zakładki, kieszonka, odrobinę większy format niż Moleskine, ciekawe kolory, idealnie spasowana okładka, wytrzymały - niestety pióro odrobinę trudniej płynie po papierze. Atrament Sailor czy Pilot nie przebija, ale na czystej stronie, widać ze kartka została zapisana po drugiej stronie. Atrament nie "przemaka", nie strzępi. Słaba oferta notesów w miękkich okładkach - tak mi się wydaje.... 

Paperblanks: drogo, ładnie wydane, papier nie "przepuszcza" atramentu ani nawet cienia, pióro płynie tak sobie po papierze - szału nie ma. 

Sigel: trudno dostępny (w PL chyba nie ma) - papier super, kremowy, gładki. Atrament "siada" nieźle, nic nie skrobie, nie przepuszcza, nie widać cienia pisma na przeciwnej stronie. 

Peter Pauper Press: Atut: kolorowe okładki i fajne rozmiary, papier gruby, kremowy, pióro skrobie (chyba ze pisze "mokro' - wtedy jest dobrze), w tych wolę pisać piórem kulkowym. 

Oxford: kupiłam kiedyś duży zeszyt A4, w linie, w miękkiej okładce, papier biały, bajkowo się pisze piórem. Nie polecam na pamiętnik (rozmiar) ale to kwestia gustu. 

Dużo podróżuję - więc wolę mniejsze formaty. Jakość papieru, wytrzymałość i waga są dla mnie najważniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jakiś miesiąc temu w sklepie internetowym zobaczyłem gotowy dziennik do wpisów. Na każdy dzień było bodajże 1/5 kartki. I nie mogę teraz tego znaleźć, a było fajne. 

 

Edit znalazłem, co sądzicie o Pamiętnik dziennik 5-letni Leuchtturm 1917 A5

Edytowano przez mario_79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to to jest marnotrawstwo papieru, bo u mnie raz jest do zapisania 10 stron, a raz ćwierć strony i wtedy ta reszta pozostaje niewykorzystana, bo przecież nie będę pisał wiadomości na kartce z poprzedniego dnia. Osobiście wolę standardowy notes. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...