Skocz do zawartości

Diamine PWF Blue Dream


Rittel

Polecane posty

Oto recenzja naszego forumowego atramentu. Jeśli piszę brzydko alboco to dajcie znać, mogę przepisać na klawiaturze :) Konkretów o przepływie czy smarowaniu nie napisałem, bo mam za małą skalę porównawczą i pisałem nietypową stalówką, więc nie wiedziałbym, co napisać - ale pewne spostrzeżenia w tym temacie w opisie i tak się znalazły.

YLYum1Qh.jpgtkrH6uBh.jpgTAC2ALMh.jpg

qaNxU0Jh.jpg

Link do albumu: http://imgur.com/a/WXvw0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałem czekać aż skończy mi się niebieski atrament w Lamy ALstarze, ale to by trwało przynajmniej do przyszłego tygodnia, więc opróżniłem, umyłem i zalałem Blue Dreamem Parkera IM. Stalówka F (zapomniałem napisać w próbce pisma).

6mGhvkR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że się szybko obrobiłem z retaksacją recept, pozwoliłem sobie porównać kolory posiadanych przeze mnie atramentów z forumowym sinym mriją. oto skan:

bluedream05.jpg

aha, przy bazgrołach przy WM BN, próbka diamine PWF jest próbką środkową.

pozdrawiam!

Piter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rbit9n Po twojej i wcześniejszych recenzjach utwierdzam się w przekonaniu, że atrament pwf daje lepsze efekty przy nieco bardziej mokrych stalówkach. Cieniutki ślad stalówki pilota 78G jakby nie daje oczekiwanego efektu moim zdaniem. Dzięki Wam wiem już co zaleję tym atramentem (robaka hahaha ;)). Z niecierpliwością czekam na swoją butelkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rbit9n Po twojej i wcześniejszych recenzjach utwierdzam się w przekonaniu, że atrament pwf daje lepsze efekty przy nieco bardziej mokrych stalówkach. Cieniutki ślad stalówki pilota 78G jakby nie daje oczekiwanego efektu moim zdaniem. Dzięki Wam wiem już co zaleję tym atramentem (robaka hahaha ;)). Z niecierpliwością czekam na swoją butelkę.

żeby wydobyć w pełni kolor, to zdecydowanie tak. dla porównania jeszcze dwa pióra, mokre tornado i suchy celuloid:

bluedream205.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, bardzo fajny ten atrament. mój ulubiony. aż żałuję, ze nie miałem kasy na dwie flaszki.

w przeciwieństwie do watermana, do którego na pierwszy rzut niewprawnego oka jest bardzo podobny, nie zielenieje z czasem, aczkolwiek to też zależy od papieru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, bardzo fajny ten atrament. mój ulubiony. aż żałuję, ze nie miałem kasy na dwie flaszki.

w przeciwieństwie do watermana, do którego na pierwszy rzut niewprawnego oka jest bardzo podobny, nie zielenieje z czasem, aczkolwiek to też zależy od papieru.

O to to! Zgadzam się z przedmówcą. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

TWSBI stub 1,5, diamine PWF blue dream, kartka darmowa z dawkowaniem fenspirydu:

sinajamrija.jpg

trwa też test na blaknięcie. na razie minęło 5 dni wiszenia na kontuarze. już widać różnicę między atramentem forumowym, a czarnoniebieskim watermanem. niestety mój skaner w pracy, nie do końca sobie radzi z niuansami kolorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...