Jump to content

Kłaniam się, całuję rączki i do nóżek padam!


Michał

Recommended Posts

Dzień dobry!

Zarejestrowałem się już parę dni temu, ale jeszcze się nie przywitałem, bo najpierw chciałem poznać trochę Wasze zasady. Trochę poznałem, więc witam się serdecznie!

W temacie piórek: w podstawówie miałem jakiegoś szkolnego Pelikana na naboje, ale szybko się gdzieś zawieruszył. Potem na długie lata cisza, a potem coś mnie ruszyło i zacząłem grzebać w necie. Trafiłem na drogi sklep Bazarnik i na jakąś stronkę, która między wierszami mówiła do osoby ją odwiedzającej "Pióra wieczne są dla bogaczy! Nie grasz w golfa i nie masz jachtu? Zapomnij!". No i trochę zapomniałem. Parę lat temu jednak kupiłem sobie na Allegro jakiegoś używanego i najprostszego tłoczkowego Pelikana, a parę dni temu go popsułem. Chciałem go rozłożyć do mycia, źle to zrobiłem i ciach! Nie mam żadnego piórka.

Bardzo chciałbym mieć jakieś TWSBI. Dzięki temu forum dowiedziałem się o tej firmie. Poczytałem trochę, pooglądałem i spodobało mi się. Widziałem ostatnio jedno TWSBI na Allegro. To ktoś z tego forum sprzedawał?

Kiedyś znowu kupię sobie Pelikana. Wybiorę jakiś wyższy model. Tylko czemu one są takie drogie? Nie wyglądają jakoś ultrazachwycająco przecież.

Jeszcze raz witam wszystkich gorąco! Miłego wieczoru!

Link to comment
Share on other sites

Eee, ta sprawa nie zasługuje nawet na osobny wątek. Po prostu myślałem, że wykręcę tłoczek, ale to chyba była wersja z nierozbieralnym korpusem, przyłożyłem się i wszystko gruchnęło, posypało się.

Cóż, moja własna głupota. Wstyd mi trochę.

Link to comment
Share on other sites

Czarny chyba M200. Została mi po nim skuwka (na zaokrąglonym szczycie frezowany pelikan wypełniony złotą farbą, złoty klips-dziób i złoty pierścień zwężający się ku korpusowi z napisem + W. - GERMANY + PELIKAN) i stalówka (pozłacana, chyba EF). Te dwa elementy są w doskonałym stanie, reszta zmarła.

Edycja: korpus był czarny jak smoła z czarnym okienkiem do sprawdzenia poziomu atramentu. Jak to w Pelikanach. Korpus nie miał żadnych złoceń.

Edited by Michał
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...