Skocz do zawartości

Pelikan Gdańsk


Polecane posty

Ciekawa historia. Zainteresował mnie ten wyjątkowy Pelikan 100 diamond clip. Próbowałem wygooglać, ale nic nie znalazłem.

Ano patrzysz i nie widzisz tego na co patrzysz. :D

To może małe porównanie klipsów Pelikana.

Który więc Twoim zdaniem to "diamond clip"?

d340c7e28feae15f.jpg

6bfecb020c151871.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżam temat gdańskich ptaszków...

Pytanie, które zadał kolega z dalekiego kraju :

1. Czy w gdańskich pelikanach była jakaś reguła co do stosowania stalówek? Chodzi zwłaszcza o stalkę "CN"

2. On posiada egzemplarz "hybrydowy" tzn. jest diamond clip, ale ring na skuwce jest pojedynczy i karbowany, tak jak na konisowym zdjęciu ostatnie pióro u dołu, To jakias frankenskuwka czy tak mogło być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 11 months later...

Rappen to mniej zaawansowana technicznie, pierwotna forma IBISA, z której ostatecznie wyewoluował model Pelikana 140.

Bardzo ciekawe pióro, warte poświęcenia uwagi i naprawy.

Wracając zaś do Pelikanów produkowanych w Gdańsku, to brak twardych dowodów, czy pojedynczy ring na skuwce i "diamonds clip" to jedyna forma produkowana w Gdańsku.

Na reklamach z epoki, produkty Pelikana produkowane w Hanowerze i w Gdańsku są jednakowe.

b5a0b3924369eb6b.jpg

d1b15a2dd862f937.jpg

Nawet najwięksi znawcy jak Jurgen Dittmer i Martin Lehmann, dodają, do tego zagadnienia słowo - "prawdopodobnie".

55e6b2e449434f0e.jpg

A głównemu sprawcy zamieszania, dywagacje znawców na ten temat są całkowicie obojętne.

a7577663b602ff94.jpg

efd7077ce7fbc18e.jpg

zdrówka

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reklam - przyszło mi na myśl, że może po prostu mieli jedna grafikę, a u dołu drukowali pasek z napisem podającym miasto, a pióra przedstawione na rysunku niekoniecznie pochodziły z Gdańska czy Hanoweru... Chyba Ty @konisie publikowałeś jakiś czas temu inna reklamę, przedstawiająca "normalne" pióro Pelikan, ale u dołu reklamy był ma napis G. Wagner Gdański...

Oto owa reklama:

40f86fda4f60664cmed.jpg

(C) by @konis probably :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...