Skocz do zawartości

Pierwsze pióro - Pilot 78g.


Polecane posty

Witam. Dzisiaj stanąłem przed nie lada wyzwaniem. Otóż przede mną stanęło zadanie, a zadaniem tym było wybór pióra. Prędko więc obskoczyłem kilka tematów w tym dziale i podjąłem decyzje na temat pióra które chcę kupić, a jest nim Pilot 78g. Jako, że jesteście bardziej doświadczeni ode mnie to chciałem się Was zapytać o kilka rzeczy. Otóż, czy Pilot z tej aukcji będzie dobrym wyborem? http://allegro.pl/japonskie-pioro-wieczne-pilot-78g-f-4kolory-gratis-i3212650490.html. Czy konwerter, który jest w tym piórze będzie spełniał swoją funkcję, czy raczej musiałbym kupić nowy? Jak to jest z atramentami? Mogę używać jakiegokolwiek chcę? Na czym polega rola konwertera? Trzeba go zalewać strzykawką, czy jak? I jeszcze ostatnie. Czy jeżeli na co dzień piszę niebieskim a chciałbym zmienić na czarny to czy mogę to zrobić bez najmniejszych problemów? Nie mogę się doczekać waszych odpowiedzi. Pozdrawiam. Kornelo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum i gratuluję wyboru, gdybym teraz zaczynał zabawę z piórami też zacząłbym od tego modelu :)

Konwerter działa. Nie do końca go lubię, bo nie widać ile jest w nim atramentu, ale poza tym jest w porządku. Z kupnem innego miałbyś problem, bo pasują tylko oryginalne od Pilota, które nie są łatwo dostępne. Atrament możesz wybrać jaki ci się podoba, choć przy stalówce F lepiej nie brać jasnych atramentów - jest dosyć sucha i pisze bardzo cienko, więc pismo może być niewyraźne. Sam używam w nim Pelikana Königsblau. Żeby napełnić konwerter zanurzasz stalówkę pióra w atramencie i naciskasz kilkukrotnie blaszkę konwertera - gumowy zbiorniczek zostanie ściśnięty, a rozszerzając się zaciągnie do wnętrza atrament. Jeśli uznasz że konwerter mieści za mało atramentu możesz przerobić pióro na eyedroppera - zbiornikiem atramentu jest wtedy cały korpus pióra i po prostu wlewasz do niego atrament strzykawką lub zakraplaczem, przy stalówce F wystarczy to na bardzo długie pisanie. Zmiana atramentu to nie problem, ale wypada umyć pióro aby pozbyć się resztek starego atramentu, zostawić do wyschnięcia i wtedy wlać inny kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dopytać się dokładnie, czy konweter jest w komplecie. Bez niego raczej bym pióra nie kupował. Kupiony konweter osobno znacznie podniesie cene pióra (nie bardzo rozumiem co u sprzedawcy znaczy wkład). Na Ebay dostaniesz 3 pióra w cenie do 80zł. w różnych kolorach i z różnymi stalówkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie Mki tego modelu niewiele używane, w bardzo dobrym stanie do sprzedania. Jutro wystawię ofertę w odpowiednim dziale. Obydwa pióra z konwerterem, w zestawie także naboje z czarnym atramentem. Dobry wybór do notatek, codziennego użytku. Mka jest dostatecznie cienka. Lubię je, ale muszę zredukować liczbę piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szczególnie Tobie, Rittel. Co do tego czy pióra mają konwerter to pytałem się sprzedawcy i powiedział, że mają. Zastanawiałem się też co do zakupu pióra na ebayu, jednak nie mam tam konta a zakładać w najbliższym czasie też nie zamierzam. Ja też nie lubię pisać cienkopisami. Dlatego zastanawiam się teraz nad ofertą janykiela. Napiszę zaraz do Ciebie na pw. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 7 months later...

Byłbym ostrożny z zakupem z Indii, pojawiły się tam niezbyt wiarygodnie wyglądające Piloty 78G na naboje international.

 

Piloty 78G były swego czasu dostępne w dwóch wersjach: z szyjką do nabojów w rozmiarze uskutecznianym przez Pilota/Namiki oraz z szyjką do nabojów uniwersalnych (international) przeznaczonej na rynek europejski (sprzedawana np. we Francji).

 

W przypadku wersji na naboje uniwersalne można nawet trafić przezroczyste Piloty 78G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

znalazłem za to pilota penmanship z blaszką EF. to jest dopiero pazur.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=pilot+penmanship&_sop=15

 

Pisze takim Plumix'em - pazur pazur, ale jaką piękną kreskę stawia - znacznie cieńsza niż w 78G F, ale za to bardziej nasycona (na tym samym atramencie), przez co znacznie bardziej mi się podoba. :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...