Skocz do zawartości

Jak uzyskać taki efekt?


bosa

Polecane posty

Witajcie

Mam do Was pewne pytanie, zwłaszcza do tych, którzy mają już jakieś doświadczenia z kaligrafią (moje pierwsze próby są raczej jej bezczelną imitacją :D)

Czy przychodzi wam może do głowy jakieś pióro, którym można by było uzyskać taki:

...efekt, tylko bez wydawania dużej ilości pieniędzy? (tak poniżej 60-70 złotych?) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie kupić maczankę z odpowiednią stalówką. Możesz też poszukać pióro Noodler's Ahab albo rozejrzeć się za Wality z flexowymi stalówkami, ale z tym poniżej 100zł chyba nie zejdziesz. Sam wolę z tym zaczekać aż upoluję jakiś (przed)wojenny zabytek typu Pelikan 100 albo Eversharp Skyline :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sobie cenie maczanki, są bardziej sprężyste niż flexy z piór które do tej pory miałem, dzięki czemu łatwiej uzyskać linię rzędu F/EF, polecam stalówkę Brause Blue Pumpkin, zdaje się że jest użyta na tym filmiku:

Niektórzy by zwiększyć pojemność stalówki owijają ją folią aluminiową, tak, że kropla lub dwie atramentu trzyma się w szparze pod folią. (swoją drogą zobaczyłem to na jakimś zdjęciu dopiero i jestem pod wrażeniem pomysłowości:P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam do Was pewne pytanie, zwłaszcza do tych, którzy mają już jakieś doświadczenia z kaligrafią (moje pierwsze próby są raczej jej bezczelną imitacją :D)

Czy przychodzi wam może do głowy jakieś pióro, którym można by było uzyskać taki:

...efekt, tylko bez wydawania dużej ilości pieniędzy? (tak poniżej 60-70 złotych?) :P

Jeśli jesteś gotowa przekroczyć budżet o 10 - 15 zł., to najtańszy flex Noodlersa na ebayu albo np. tu: http://www.gouletpens.com kupisz za ok. 80 zł razem z wysyłką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji tylko - Ahab ma stalówkę z flexem i pozwoli Ci uzyskać taki efekt, ale oczywiście nie na taką skalę i nie tej wielkości - to już chyba tylko maczanka i specjalne stalówki. Flex Ahaba - do ok. 2,5 - 3 mm, podobnie pewnie w innych piórach wiecznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...