Skocz do zawartości

Kaligrafia puszką po piwie


Ann_gd

Polecane posty

Pan Paul ma dłonie jak kosmita skrzyżowany z personifikacją jakiegoś pająka... :huh: ale w sumie do zawodu jaki sobie obrał to raczej pasuje. Natomiast wg znajomej osoby, która go widziała są obrzydliwe, bo potrafi kciuk odgiąć... ale wg tejże osoby każdy kto potrafi odgiąć kciuk w drugą stronę ma obrzydliwe dłonie, także się cieszę poniekąd, że sam nie posiadam tej zdolności. B)

A co do tematycznego rozumienia to myślę, że facet pokazuje parę fajnych rzeczy. Takie filmiki się przydają, głównie dlatego, że nie oszukujmy się - obsadki ze stalówkami (nie wspominając już innych narzędzi kaligraficznych) są czymś kompletnie nie z tej epoki, pozbawionym codziennych wartości użytkowych dla przeciętnych śmiertelników. Ponadto sama kaligrafia też raczej niszowa się wydaję, a przecież odrobina z tym zabawy przyda się każdemu a może nawet wyjdzie coś z tego. (przyszły mistrz skryba z pajęczymi łapami dla przykładu :D)

Jak sam Antonio powiedział - osoby w wieku poniżej 20 lat nie będą wiedziały co 'to-to' jest... mam 18 i przypadkowo się zetknąłem z takim wynalazkiem w zestawie cyrkli mojej matki, jeszcze z czasów szkolnych, lata temu ale też nie za bardzo miałem koncepcję jakie 'to-to' może mieć zastosowanie.

Swoją drogą te nowoczesne wersje liter mi się zbytnio nie podobają, ktoś jeszcze podziela moje zdanie, że wersje bardziej 'staroświeckie', chociażby to 'S' prezentują się znacznie lepiej? ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Moja dzisiejsza próba bardziej tradycyjnego podejścia do kreślenia puszką:

img0001ik.jpg

Pierwszy i ostatni egzemplarz, który nadawał się do pisania. Mała pojemność stalówki, bardzo szeroka linia.

Największym problemem okazało się wykonanie nacięcia wzdłużnego bez zwichrowania stalówki.

img0002zv.jpg

Próbka pisma.

img0003jk.jpg

Inne, późniejsze prototypy. Od lewej:

1) półprodukt

2) jakiś nieudany egzemplarz

3) bryzgacz, mniejsza wersja puszki z filmiku

4) bardzo sprężysty kawałek aluminium (niepiszący)

5) pierwszy piszący egzemplarz

img0004hq.jpg

Bazgroły. Tekst wykonany pisząca stalówką. Szerokie mazy bryzgaczem.

img0005ay.jpg

Efekty eksperymentu są bliskie przewidywaniom. Świetnie się przy tym bawiłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Paul ma dłonie jak kosmita skrzyżowany z personifikacją jakiegoś pająka... :huh: ale w sumie do zawodu jaki sobie obrał to raczej pasuje. Natomiast wg znajomej osoby, która go widziała są obrzydliwe, bo potrafi kciuk odgiąć... ale wg tejże osoby każdy kto potrafi odgiąć kciuk w drugą stronę ma obrzydliwe dłonie, także się cieszę poniekąd, że sam nie posiadam tej zdolności. B)

Pan Paul najprawdopodobniej cierpi na zespół Marfana. To ciężka choroba. Używanie słowa "obrzydliwość" w tym kontekście jest niestosowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...