Skocz do zawartości

Giełda na Kole - fotorelacja


ArielN

Polecane posty

Piór niestety jak na lekarstwo.

Był angielski Waterman W2 (właśnie, przydałaby się blaszka do niego, bo ostała się sama dźwigienka), kilka stalowych Sonnetów (może nawet oryginalnych), Ballograf piszący pozłacanym Schmidtem i jakieś niedobitki z różnych epok. Był też całkiem ładny Sheaffer Crest, tylko ociupinę dziś dla mnie za drogi.

Fotki dzisiejsze, czy archiwalne? Bo tak jakby dzisiejsze... Nie minęliśmy się przypadkiem?

Jutro też pewnie będę tam grasował. Trzeba korzystać, że jest jeszcze stosunkowo ciepło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło jest jak pudełko czekoladek... tylko że dodatkowo nie wiesz, czy ktoś już go wcześniej nie wyżarł ;)

W tym tygodniu jest giełda staroci w Ożarowie Mazowieckim, pewnie dlatego przetrzebiło nasz bazarek.

Ciekawe, że czasem nawet przy lekkim mrozie i śniegu bywa więcej sprzedających.

Czas wyruszać :D Być może będę miał coś fajnego do podzielenia się (może nawet w k/s/w :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka razy więcej towaru, ale jestem umówiony na konkretne piórko, a dzisiaj go nie było, to się powstrzymałem od zakupów (sic!).

Z umiarkowanie ciekawszych był do wzięcia Pelikan M200, kilka tańszych Senatorów i ciekawy Wearever w pasiastej stylistyce Duofolda Vacumatic. Kilka innych też leżało, ale nie w moim obszarze zainteresowań. Skośnego MB 144 nie było, nadal szukam, jakby co.

Był też sprzedawca, u którego jeszcze nigdy nie udało mi się dojść do etapu uzgadniania ceny. Zawsze jakieś tam piórka ma, nawet ciekawe, tylko nie sprawia wrażenia, jakby je zamierzał sprzedać. Odpuściłem go sobie na jakiś czas.

Kilka srebrnych "czechopodobnych" też widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się około 10 zacząłem zbierać, bo zmarzłem, ale bazarowe życie kwitło w najlepsze. Niedziela należała do tych tłoczniejszych.

Ciekawe, czy w długie weekendy startują wcześniej? Kusi mnie, żeby w piątek tam zajrzeć.

Chociaż, kiedyś widziałem, jak z samego rana straż miejska zwija interes, bo to akurat święto było. 3-ci maja, czy coś... :D

(Tak, a ja nie lepszy, żeby się tam w taki dzień zapuszczać ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorki i w piątki jest tam bazar owocowo-warzywny, wokół którego, pod płotem, rozkładają się czasem drobni handlarze.

A czasem się nie rozkładają, bo doskwiera im SM. ;)

Widuje się ten sam tym handlu np. pod Halą Mirowską - mydło i powidło.

Mnie jeszcze nie udało się tam nic kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...