Skocz do zawartości

Wiland - polskie pióra wieczne - kolejny projekt


Polecane posty

  • 1 year later...

Na tym polega jeden z większych problemów z Wilandem: on nie chce (a przynajmniej nie chciał) zawojować rynku, tylko zrobić kilka piór, o których będzie głośno. Żeby za kilka(dziesiąt) lat ludzie wspominali, że była kiedyś taka marka.

 

A przynajmniej tak to odebrałem po lekturze wywiadu ze Smagą kilka lat temu. Wyszło mu aż za dobrze, zwłaszcza z Aleksandrą.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Aleksandrę w ręku i stwierdzam, że jest bardzo nieporęczne w użyciu, dodatkowo nie mieści w wewnętrznej kieszeni marynarki.

To jest pióro bardziej do gablotki niż do pisania, chociaż pisze bardzo ładnie, ale to już zasługa stalówki od Bocka.

Założeniem Smagi była produkcja małoseryjna i nie ma co oczekiwać, że pojawią się nowe modele (w niższych cenach).     

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra ciekawe, szczególnie że polskie, ale ta cena trochę mało polska, szczególnie jak na komponenty. Nie żebym chciał pół darmo, ale wydaje mi się, że rochę "odcinają" potencjalnych klientów siląc się na oryginalność, co ma być prezentowane poprzez cenę.

Edytowano przez MrSteelNib
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Duże i o dość specyficznej, mimo że prostej formie. Aleksandra jest świetna i nie tak znowu droga, porównując z cenami sklepowymi podobnych rozmiarowo piór (np. Nakaya Cigar, Visconti Van Gogh Maxi). Raczej w normie, po prostu jesteśmy przyzwyczajeni do cen na rynku wtórnym. Muki jest zdecydowanie za droga i gdyby nie pewne sprzyjające okoliczności, nigdy bym się na nią nie zdecydował. Pisze się nimi fajnie, jak to "szóstkami" Bocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może kiedyś uda mi się przymierzyć fizycznie. Z racji wzrostu mam dużą dłoń. Zazwyczaj pióra mi w niej znikają, zwłaszcza że nie zakładam skuwki na tył. Jakieś takie przyzwyczajenie wolę mieć ciężar przesunięty w przód. Dopiero moje nowe pióro tj. WM Carene jakoś tako nie niknie mi w dłoni. Więc mogłoby być ciekawie przymierzyć się do tego wielkoluda.Kolor ładny i forma całkiem ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...