Skocz do zawartości

Piórozagadka: mała rzecz, a cieszy


Alveryn

Polecane posty

Sprawdzałeś, czy taka zapisana kartka reaguje na magnes? ;)

Kupiłem sobie magnes neodymowy do domowego mieszadła magnetycznego także w przyszłym tygodniu ci powiem:P

Jest spora szansa że przez dłuższy okres czasu będzie reagować na magnes, bo kompleks Fe(II) z taniną albo kwasem galusowym na pierwszy rzut oka to paramagnetyki - a żelaza to jest tam tyle że nawet jakbym rozcieńczył go dwukrotnie, to nadal według Panów Schluttiga i Neumana byłby to dobrej jakości atrament "for record" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że w sensie, że domowej roboty?

Nie no kupiłem sobie mieszadło Ika za te jakieś 3 tysiące brutto :P

A tak na serio, to mam stary wiatrak, zasilacz, potencjometr, a ciepło wydzielające się na potencjometrze wykorzystam do podgrzewania płyty aluminiowej na której będzie stało to co się miesza ;) Nie będę montował grzałek, bo nie chce tego grzać, a jedynie utrzymywać jedynie w odrobinę wyższej temperaturze niż pokojowa - mam dosyć wytrząsania niektórych rzeczy w czasie ich rozpuszczania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam luźne części ;)

Jak przyjdzie do mnie magnes to zmontuje i zrobię fotkę ;)

Coś podobnego znajdziesz na przykład tutaj:

http://www.piwo.org/...lo-magnetyczne/

Tylko że moje będzie trochę bardziej kompaktowe i z aluminiową podstawą, jako zasilacz wykorzystam ładowarkę USB, kabel zasilający mam z jakiegoś starego urządzenia (końcówka już do niczego nie pasuje), zastanawiam się jedynie czy nie wyciąć części łopatek w wiatraczku żeby zmniejszyć obciążenie silniczka, ale to zobaczę jak przyjedzie do mnie magnes i zobaczę jak wiatrak sobie radzi z jego masą.

Jako mieszadełka magnetyczne - zwykłe spinacze sklejone żywicą poliestrową.

Najdroższy ze wszystkiego jest magnes: 4-6 złotych, całość poniżej 25 PLN.

EDIT:

Zresztą mieszadełko magnetyczne już zrobiłem - cztery kawałki spinacza po około 1,5 cm każdy owinięte folią z torebki śniadaniowej, a następnie całość zatopiona i sklejona nad palnikiem gazowym ;)

Edytowano przez Nicpon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...