Skocz do zawartości

Jak zrobić atrament (żelazowo-galusowy)


Nicpon

Polecane posty

takie na mocz do analizy maja ze 100 ml :P

Atrament to nie mocz, dlatego takie pojemniki są zakazane:p

@endoor - różnią się barwą - odcieniem ;)

W ogole jak czas mi pozwoli i beda chetni, to przygotuje sama baze i wezme ze soba zestaw do mieszania + barwniki w roztworach albo postaci stalej - takze bedzie mozna przygotowac kolor samodzielnie;)

Za straty wynikajace z plam nie biore odpowiedzialnosci!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sepia juz byla - Ta nowa juz nie jest wreszcie taka blada;)

Jak bedziesz w Warszawie to mi pokazesz jaka szarosc chcesz, to zobaczymy - mysia szarosc wiem jak zrobic, ale taka grafitowa to inna para kaloszy:p

A ja chyba wreszcie doszedlem do tego czego chcialem z niebieskim - atrament plynie bardzo, bardzo swobodnie, ale nie strzepi na kiepskiej jakosci papierze, a z bardzo mokra M/B na oxfordzie zasycha w okolo 7 s. A po zaschnieciu pozostaje b. ciemny granat;)

I przy okazji modyfikatorow przeplywu, stabilizatorow itp jest juz dwa razy wiecej masowo niz barwnikow i kompleksow zelaza. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sepia juz byla - Ta nowa juz nie jest wreszcie taka blada;)

@Nicpon - wiesz nie miałem pomysłu co z tą bladą sepią zrobić i wiesz co, wlałem całość do watermana Blue-Black w proporcji 1:1 i wyszło....pwf blue dream tadaaam! (no prawie ;) hahaha). W każdym razie nie zielenieje tak jak przedtem i zrobiło się całkiem znośnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 years later...

Witam,

bardzo zainteresowała mnie wspomniana wyżej praca o atramentach, ale link do GoogleDocs nie działa (wyświetla „This document is not published). Nie ma tej pracy również wśród plików forum. Było by bardzo przyjemnie, gdyby autor (lub ktokolwiek inny) mógł ją z powrotem udostępnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...