Skocz do zawartości

Pióro do 400zł


Polecane posty

Cześć, jestem tu świeży ale od niedawna zacząłem interesować się piórami. Zakupiłem sobie w papierniczym pióro za 16zł marki zenith (chyba Chińska) i musze przyznać... Wkurzające w tym piórze jest wszystko dosłownie. Musze wstrzasac zeby zaczelo pisac i to długo a jak już pisze to grubo i nie zbyt ładnie.Tak więc zwracam się do was ze znakiem zapytania, a mianowicie.

Jakie pióro do 400zł (żeby była w miarę cienka stalówka)

I czy w Promenadzie (w warszawie) są jakieś sklepy własnie z takowymi piórami wiecznymi?

Jeżeli chodzi o firme jaka mnie interesuje jest ich kilka: Parker, Pelikan, Visconti, Waterman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

nie chcę w żaden sposób krytykować ani oceniać, ale...wygląda to mniej więcej tak:

obraziłeś się na pióro za 16zł i próbujesz dołożyć 25 razy tyle by kupić coś do pisania modnej/znanej firmy

poczytaj najpierw, pooglądaj

skoro jesteś z warszawy zainwestuj chwilę i udaj się do bazarnika POOGLĄDAĆ pióra i przekonaj się najpiewr czego chcesz

łatwo kupić pióro za 4stówy i... nadal być niezadowolonym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vit, ale z tego co napisał to to pióro za 16zł, należy do gorszego sortu

"Wkurzające w tym piórze jest wszystko dosłownie. Musze wstrzasac zeby zaczelo pisac i to długo a jak już pisze to grubo i nie zbyt ładnie."

W tej cenie albo jakiś sailor, albo Lamy, a może Pelikan, poniżej budżetu kupisz Pelikan m200/m205/m215, i jest to właściwie to samo pióro tylko w różnych wykończeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drake, doskonale wszyscy wiemy (przynajmniej my dwaj :)), że zadowolenie z pióra nie wynika z jego ceny

za stówę (a nawet 6dych) może mieć wm hemi, które przyzwoitym piórem jest

proponuję chwilę refleksji i rozejrzenia się co ładnie/fajnie pisze, a nie kupowania czegos co popadnie, byle było wystarczająco drogie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarze to spoko chłopaki. :D

Piloci statków także.

W Promenadzie na parterze jest (albo był, dawno nie zaglądałem) sklep z piórami. Dość ciekawa rozpiętość cenowo-asortymentowa, nie ograniczała się do zestawu Sanford+Inahon (Montblanca i Viscontiego też mieli). Przynajmniej tak to wyglądało rok temu z kawałkiem.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...