Skocz do zawartości

Dzień dobry


8868

Polecane posty

Eeeee tam, bez przesady, Rusinek kreuje się na językoznawcę a dla przeciętnego internauty brzmi co najwyżej jak językoznaffca ;)

True, true.

Ale jakoś w formalnych kontaktach, wysyłając maile firmowe faktycznie zaczęło mnie to trochę razić. Moje podpisy "Pozdrawiam", "Witam" - do osób obcych. Jeżeli klient jest zaprzyjaźniony lub już znany, to jednak panuje inna relacja, bliższa. Gdzie mogę sobie pozwolić na to.

Pisałem "witam" jednocześnie czując niepokój w stylu "dzień dobry - to będzie trochę za oficjalne". A przecież nie jest! Normalne powitanie! Myślę, że przeleliśmy trochę sporo z kultury pracy zachodniej. Wszystkie "Regardsy" czy bycie z szefem-szefów per Ty. A szkoda - z punktu widzenia psychologii. Za szybko dla Polaków - chyba nie mamy jeszcze tego do końca wypracowanego.

Forum - to zupełnie inna bajka. To przestrzeń prywatna. Tutaj nie wyobrażam sobie innego pozdrowienia niż "zdrówka" u Konisa, czy po prostu "cześć". Jeżeli istnieje wspólna umowa, że wszyscy są równi (niezależnie czy piszemy Parkerem, Jinhao, "Mąt blanckiem" :-) czy prawdziwym Montblanc'kiem). To jest równość.

W pracy tego nie ma - można się umówić, że z szefem jesteśmy per Ty (nawet w pracy) - ale to jest sztuczna równość. Bo on jest naszym przełożonym i będzie. I ma być - niezależnie od tego, czy będziemy kumplami. Szef jest szefem pracownik - pracownikiem.

Takie drobne przemyślenia. I wcale nie są sprzeczne Twoimi - wbrew pozorom.

Co do Rusinka - to po prostu niegrzeczne ignorować pocztę i nie odpowiadać na nią. Nawet jeżeli ktoś pisze w sposób, który nas razi. "Obraził mnie - FOCH! Nie odpowiem!" - to zachowanie mocno niedojrzałe (mówiąc dyplomatycznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...