Jump to content

Kto pierwszy ten lepszy!


Recommended Posts

Nic dziwnego, zdaje się że to znany handlarz podróbkami:)

Inny wystawia Burgundowego MB, za każdym razem schodzi za ~500zł, i za każdym razem ma tą samą wadę "przebarwienie koło klipsa", patrzyłem i tamten użytkownik dostawał pozytywy za transakcje z tym piórem.

Link to comment
Share on other sites

Nic dziwnego, zdaje się że to znany handlarz podróbkami:)

Inny wystawia Burgundowego MB, za każdym razem schodzi za ~500zł, i za każdym razem ma tą samą wadę "przebarwienie koło klipsa", patrzyłem i tamten użytkownik dostawał pozytywy za transakcje z tym piórem.

Ja nawet kiedyś napisałem do któregoś z użytkowników który kupił u niego piór, z zapytaniem czy zdaje sobie sprawę że pióro które kupił to podróbka i przepłacił za nie około 10-krotnie ;) Niestety bez odzewu, ludzi chyba nie obchodzi że to tak naprawdę nie jest to pióro, nie posiada odpowiednich właściwości piśmienniczych, ważne ma odpowiedni znaczek i nazwę...

Link to comment
Share on other sites

to by sie zgadzalo uzytkownik allegro Ma_Cisse i porady20 to ta sama osoba sprzedajaca podrobki montblanc

trzeba zglaszac do allegro jak cos beda wystawiac - im wiecej osob zglosi tym lepiej...

a osobe ktora zakupila pioro za 1zl pewnie oszukal i mu nie sprzedal, a teraz wystawil na koncie porady20

Najlepsze jest to: :D

BRAK MOŻLIWOŚCI ODBIORU OSOBISTEGO ! BARDZO MI PRZYKRO, ALE ZE WZGLĘDU NA PRACĘ ZMIANOWĄ PO

PROSTU NIE MAM NA TO CZASU.

Edited by rafalsiadaczka
Link to comment
Share on other sites

To ja kupiłam to pióro z pełną świadomością, że jest podróbką. Kupiłam... bo zadziałał we mnie mechanizm obronny innych przez takim jawnym oszustwem. Chciałam kupić (1zł +10zł za przesyłkę- to niewiele) i wrzucić w czeluście szafy bo nie pozwoliłabym sobie na używanie czegoś takiego. Stać mnie na takie a nie inne pióra (pokochałam Chińczyków), ale to w niczym nie usprawiedliwiałoby używania czegoś takiego.

Aukcja była w sobotę, zapłaciłam od razu, a w niedzielę dostałam taką wiadomość:

"Witam,

aukcja na której kupiła Pani wczoraj pióro była wystawiona błędnie - miała ona być licytacją od 1 zł a nie kup teraz 1 zł.

Bardzo przepraszam za pomyłkę, zwróciłam Pani wpłacone pieniądze, aukcja zostanie ponownie wystawiona dziś wieczorem, natomiast tamtą aukcję unieważniam i uchylam się od skutków oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu."

Odpisałam:

"Przepraszam, ale aukcja była z opcją kup teraz. Kupiłam więc Pani musi mi sprzedać ten przedmiot. Proszę podać mi zapisy Regulaminu Allegro, które pozwalają Pani w tej sytuacji unieważnić aukcję."

Otrzymałam odpowiedź:

"Witam ponownie,

zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c.) każdy Sprzedający ma możliwość uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu, jeżeli osoba, która nabyła dany przedmiot wiedziała o tym błędzie lub z łatwością mogła błąd zauważyć. Warunkiem uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli określającego cenę jest złożenie Kupującemu stosownego oświadczenia. Regulamin allegro - jaki by nie był - nie może być sprzeczny z ustawami - w tym przypadku z Kodeksem Cywilnym.

Stosowne oświadczenia złożyłam Pani w poprzednim emailu, jutro z rana wyślę także pocztą na piśmie.

Jednocześnie zapraszam do licytacji, tym razem wystawionej poprawnie i bez błędów i omyłek - zaczyna się ona dziś o g. 21.00."

Po tym mailu zwróciłam się do Allegro z pytaniem czy to zgodne z regulaminem.

Jednocześnie odpisałam:

"O tym, że pióro jest podróbką wiadomo na pierwszy rzut oka. Montblanc różni się od Montblanc znacząco, w związku z moją wiedzą cena 1 zł była jak najbardziej adekwatna za takie pióro."

Dostałam odpowiedź:

"Przykro mi, ale uważam dyskusję za zakończoną. Pióro nie jest podróbką, a decyzję czy coś jest podróbką czy nie podejmują pracownicy Allegro, którzy z pewnością nie dopuścili by do sprzedaży podróbek."

No i odpowiedź Allegro:

"Witam.

Cena przedmiotu była wyjątkowo niska, co mogła sugerować jednoznaczna pomyłkę Sprzedającego. Jeśli mogła Pani ten błąd zauważyć, Sprzedający ma prawo uchylić się od skutków prawnych. Oczywiście jedynie sąd może rozstrzygnąć jak było naprawdę.

Natomiast Pani ma prawo skierować sprawę na drogę sądową."

Wniosek - tacy sprzedawcy "oryginałów" są bezkarni... Ciekawe jakby zareagowało Allegro na fakt zgłoszenia, że dane pióro jest podróbką. Pozostaje współczuć tym, którzy nie mają nawet najmniejszej wiedzy o piórach...

Edited by Tygrysica
Link to comment
Share on other sites

Ja jestem ciekaw innego myku, trochę mnie korci żeby kupić to pióro za "normalną" cenę, następnie pójść do butiku Montblanc, dostać od serwisu papier że nie jest to oryginalny Montblanc i domagać się od allegro zwrotu pieniędzy - ciekawe co wtedy zrobią?

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, czy marki partnerskie płacą Allegro za udział w "programie".

Mam coraz większą ochotę zadziałać na dwa fronty: zgłosić np. 5 aukcji, wkleić ich linki do maila i wysłać do Legica z przypomnieniem, że Allegro wykorzystuje m.in. logo Montblanc do autopromocji.

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Tygrysica - najlepiej zrobisz jak wystawisz tej osobie negatywa - po pierwsze bo odmowila sprzedazy, a po drugie - jest to podrobka i nawet sie do tego nie przyznaje. To wszystko sprawi, ze raczej nikt wiecej nie zalicytuje u tej osoby na tym koncie piora gdy zobaczy Twoj negatywny komentarz.

Nicpon - doby pomysl, aczkolwiek dowiedz sie numer tego piora bo pozniej ta osoba nie przyzna sie do tego, ze pioro pochodzi od niej - a tak bedziesz w posiadaniu dowodu w tym przypadku tego numeru ktory Ci wczesniej podala :)

Edited by rafalsiadaczka
Link to comment
Share on other sites

Ja jestem ciekaw innego myku, trochę mnie korci żeby kupić to pióro za "normalną" cenę, następnie pójść do butiku Montblanc, dostać od serwisu papier że nie jest to oryginalny Montblanc i domagać się od allegro zwrotu pieniędzy - ciekawe co wtedy zrobią?

A jak udowodnisz administracji Allegro i sprzedającemu, że pióro na które dostałeś ekspertyzę jest tym samym, które kupiłeś na aukcji?

Nie trzeba mieć specjalnej wyobraźni, by przwidzieć co będzie dalej: sprzedający zarzeknie się, że sprzedał oryginał, a Ty - oszust poszedłeś do salonu z podróbką, po to by wyłudzić zwrot pieniędzy.

Słowo przeciw słowu.

Link to comment
Share on other sites

To akurat nie jest problem, idziesz do serwisu i płacisz im za sporządzenie oświadczenia ze zdjęciami, że nie jest to oryginalne pióro.

Problem jest gdzie indziej, pogadałem właśnie z osobą bardziej oblataną w sprawach prawno handlowych, w żadnym miejscu nie pisze że jest to oryginalne pióro Montblanc, a że to jest to pióro Montblanc, posiadające oznaczenia i logo montblanc. Czujecie różnice? ;) Można go oskarżyć o wprowadzanie do obrotu towaru posiadającego zastrzeżone znaki handlowe, a z całą resztą będzie ciężko.

Przy okazji napisałem wiadomość do allegro:

Witam

Chciałbym dokonać zakupu przedmiotu o znacznej wartości, jednak ponieważ chodzi o znaczną sumę mam pewne obawy. Czy jeżeli towar okaże się na przykład podróbką, nie będzie działał lub będzie posiadał inną wadę o której sprzedawca nie napisze, to czy allegro pomoże mi odzyskać moje pieniądze, a w razie gdyby sprzedawca odmówił zwrotu pieniędzy przejmie roszczenia względem sprzedawcy i zwróci mi pieniądze?

Pozdrawiam

Jestem ciekaw ich odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Zabawne jest traktowanie Allegro tak, jakby jego właścicielom i pracownikom chodziło o coś innego niż maksymalizacja zysku. Na tym portalu roi się od podróbek Mb (czasem wręcz ewidentnych, ze stalówkami IPG) i wszyscy maja to w wielkim poważaniu, bo takie pióra ida za setki złotych, co daje spora prowizję.

Tu nie chodzi o to, by biznes był czysty, ale o czysty biznes. :)

Link to comment
Share on other sites

Po co się bić z Allegro czy sprzedawcami, jak można wszystkich razem postawić pod sąd publiczny. Wystarczy dać temat do TVN'u.

Są tam programy typu "Uwaga" czy jakoś tak. Następnie wskazać im wszystkie podróbki wystawiane na Allegro (linki), później dać namiary na przedstawiciela Montblanc w Polsce (lub za granicą) w celu fachowej oceny piór.

A oni sami już zgłoszą się do Allegro w celu zajęcia stanowiska oraz przedstawienia dowodów dbania o markę.

Można też załączyć sygnały użytkowmników do portalu Allegro o podróbkach wraz z odpowiedziami samego portalu.

Bardzo medialna sprawa może z tego wyjść ;)

Link to comment
Share on other sites

hehe do tvnu - moze jeszcze do ukrytej prawdy :)?

Co do sprzedawcy tych podrobek o nicku allegro porady20

mozna zalatwic oszusta w ten sposob http://allegro.pl/he...item=309&zoom=N

"Choć możesz posiadać kilka kont zarejestrowanych na swoje, poprawne dane osobowe, niedozwolone jest używanie tych kont do naruszania zasad, które obowiązują na Allegro. W szczególności chodzi m.in. o składanie ofert kupna we własnych transakcjach, przebijanie swoich ofert kupna złożonych w transakcjach innych użytkowników oraz wystawianie sobie komentarzy"

"Jeśli używasz dodatkowych kont niezgodnie z zasadami, wszystkie (łącznie z kontem "macierzystym") mogą zostać zawieszone"

a jak wejdziecie w uzytkownika allegro porady20 http://allegro.pl/sh...hp?uid=21923478

wystawial on sobie komentarze miedzy swoimi kontami! zjedzcie na sam dol i zobaczycie, ze wystawial sobie komentarze ze swoimi fake kontami na

ktorych sprzedaje rowniez podrobki o nickach Ma_Cisse mowol111 jawor71

mozna to zglosic do sprawdzenia przez allegro w tym przypadku Tygrysica, Nicpon prowadzicie rozmowy z allegro

to napiszcie im jeszcze zeby to sprawdzili i zablokowali je - co sprawi, ze wszystkiego jego konta znikna raz na zawsze!

Edited by rafalsiadaczka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...