Skocz do zawartości

Nowy Eversharp


kerad

Polecane posty

Pióra widoczne na zdjęciu, które zamieścił Kerad, to nowe Skyline'y wyprodukowane przez firmę prowadzoną przez Syda Sapersteina and Emmanuela Caltagirone. Panowie założyli spółkę i korzystają ze znaków towarowych przedsiębiorstwa Wahl-Eversharp. Ot taka reaktywacja marki od 2013 r.

Tutaj strona: http://www.wahleversharp.com/company.php

O tym, że firma to spełnienie marzeń Syda nawet nie wspominam. Ten człowiek to absolutny autorytet jeżeli chodzi o historię marki. Wielokrotnie korzystałem z jego wiedzy w celu identyfikacji nietypowych wykończeń All-metal-penów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy powrót, nie wiem dlaczego na stronie oznaczyli to to jako Semiflex. Za taką cene bez złotej stalówki czy prawdziwego systemu napełniania a w zamian zupełnie niepraktyczny dziwny patent.Według mnie to budżetówka jakaś. Za taką cene można już mieć pewnie dobre pióro japońskie jak Sailor Realo. W sumie sam kupiłem pare piór dla marki ale to, to już było by chyba marnotrastwo. Pióro z filmu mi się osobiście nie podoba (może dlatego, że jakoś nie lubie takiego Retro-Vintage) do tego dołączony gadżet w postaci samochodziku troche mnie zniesmaczył. Według mnie reaktywowanie legend mija się z celem, dlaczego Parker nie wypuścił współczesnego Vacumatica? Bo strzeliłby sobie sam w w stope.

Edytowano przez Feantur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak zobaczyłem cennik to hmmm....mam mieszane uczucia co do sukcesu powrotu marki na rynek. Najtańsza jest kolekcja z tymi samochodzikami niby w kolorach lat 50' i kosztuje 150 dolców, nie jest to faktycznie tanio biorąc pod uwagę że marka dopiero pojawia się na rynku i większość ludzi nie wie co to jest. Za niewiele więcej można kupić Sonneta czy Charlestona a one już mają złotą stalówkę i to modele chyba najpopularniejszych marek. A to tylko najtańsza wersja, za grawer na skuwce z przysięgą Hipokratesa trzeba zapłacić aż 265 zielonych......tyle samo za pióra aluminiowe i 199 za klasyczne, wg mnie najładniejsze wersje. Cóż...nie znajdą aż tak wielu klientów....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż....365 dolców, ale przynajmniej złota 18KT stalówka, swoją droga bardzo ładna, oraz korpus i skuwka platerowane złotem lub palladem, więc taka faktycznie wersja na bogato. Zazwyczaj takie wykończenia są faktycznie sporo droższe od standardowych, ale te "zwyczajne" to lekka przesada. Szkoda, że nie zaczęli od poziomu cenowego zwykłego sonneta, a nie uderzyli od razu do zamożniejszej klienteli, bo taki biały Doctor's Pen nawet fajny i by mi pasował, jednak nie za taką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze tak na mojego L'Eatalona ktorego otrzymalem za wymiane za Pelikana M605, który mnie kosztował jakieś niecale 500 zł, teraz patrze na tego Skyline, jeszcze raz na L'Etalone i musze powiedziec, że może Waterman przereklamowany itd. ale nawet Carene w wersji Deluxe plus stalówka stub do pisania ozdobnego dalej wychodzi taniej i bardziej oryginalnie niż to co widze na tej stronie. Najwyraźniej Amerykanie chyba zapomnieli już o kryzysie...

Swoją drogą za taką kwotę jak ten model full service to pewnie by sie udało i jakiegoś Montblanca 146 nabyć już nie mówiąc o 145. :/

Jak dla mnie to wygląda to strasznie śmirowato, plastikowy korpus tandetna chromowana skuwa powinni to zacząc reklamować na Mango Telezakupy tak jak niby te pióra co można nimi było rzucać w deski jak rzutkami czy rzucać z 4 piętra na beton a stalówka dalej piękna i świetnie pisząca. Mogliby do pióra jeszcze dodać paczke Valium tak na wszelki wypadek jakby komuś ciśnienie skoczyło po rozpakowaniu.

Edytowano przez Feantur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...