Skocz do zawartości

MB 146 nie chce pisać


Polecane posty

Przyszło wreszcie moje cudowne MB i po pierwszym zachwycie pojawiło się rozczarowanie. Nie chce pisać. Przy mocniejszym nacisku kreska z góry na dół jest ok, no ale jak próbuję pisac normalnie to lipa :(

Podpowiedzcie mi, czy to jest kwestia udrożnienia, czy też coś jest nie tak ze stalówką?

Nie mam pojęcia jak to pióro przeczyścić od wewnątrz, nie podejmuję się sama go rozbierać.

Wieczorem postaram się dołączyć próbkę próby pisma.

To jest pióro z lat 80, używane. Nie wiem czy było używane do końca, czy leżało w szufladzie. Stawiam na drugą opcję, bo stan jest idealny, wiec może coś w nim zaschło?

Proszę o pomoc, mam możliwość zwrotu pióra, ale nie chcę wylewac dziecka z kąpielą. Moze to drobny problem, którego można łatwo się pozbyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

:hmm1: Nieprzyjemna sprawa, współczuję. Na szczęście, jak to mawia mój znajomy, jest na to sposób.

1. Na początek ustalmy w jakim stanie jest sama stalówka oraz jak leży na spływaku. Możesz załączyć jej zdjęcia? Makro będzie bardzo pomocne.

2. Napisz jakiego atramentu używasz.

3. Czyściłaś pióro przed napełnieniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, co mi przyszło do głowy, bo trzy dni temu sam się z tym mierzyłem: spójrz na stalówkę z profilu pod światło. Czy czubek spływaka dotyka do stalówki, czy jest odstęp?

Jeśli jest odstęp, można to łatwo naprawić. Zwłaszcza, jeśli to ebonitowy spływak.

Przypomnij, to sklepowe pióro, czy vintage?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wystarczyło przeczytać pierwszy wpis. :wallbash:

Napełnia się? Jak tak, to stalówka/spływak. Czyli da się zrobić. :D

Pewnie spływak jest niedrożny albo źle przylega do stalówki. Napełnić wodą, dać poleżeć kilka godzin, opróżnić. Jak nie pomoże - trzeba będzie rozłożyć i obejrzeć.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Napełnić wodą, dać poleżeć kilka godzin, opróżnić. Jak nie pomoże - trzeba będzie rozłożyć i obejrzeć.

Napełniłam wodą i pióro leży. Tego rozbierania się boję, pierwszy raz mam piston-fillera w rękach i nie podejmuję sie sama w to bawić.

Czy w Warszawie np na Chmielnej zdiagnozują co jest nie tak od ręki lub ewentualnie rozbiorą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie pióra faktycznie, jest zbawienne. Czasem przenosi pióro prosto do nieba. ;)

Szkoda, że nie masz granatowego Quinka,. Kto wie, może by wystarczył.

Na Chmielną zawsze zdążysz. Daj te fotki, postaramy się coś poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka wygląda nienajgorzej. O ile to odbicie światła na krawędzi, a nie prześwit.

Opróżnij pióro, opuść tłok tak, żeby było widać jego krawędź w okienku podglądu i napisz, czy widać w środku coś podobnego do rzadkiej, przezroczystej galaretki.

Sprzedawca zaszalał z polerowaniem, może silikonu też nie żałował?

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka wygląda nienajgorzej. O ile to odbicie światła na krawędzi, a nie prześwit.

Opróżnij pióro, opuść tłok tak, żeby było widać jego krawędź w okienku podglądu i napisz, czy widać w środku coś podobnego do rzadkiej, przezroczystej galaretki.

Sprzedawca zaszalał z polerowaniem, może silikonu też nie żałował?

Stalówka nie ma żadnych prześwitów. Coś tam w tłoku chlupie ale nie wiem czy to nie woda, którą wpuściłam jakąś godzinę temu. Całkowicie nie da się usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak - magicznych właściwości (pewnie) nie na, tym niemniej niejedno pióro mi już odetkał. Zwykły Parker Blue Black.

Przed poniedziałkiem namocz pióro w letniej wodzie z płynem do mycia naczyń. Pomoże, nie pomoże - na pewno nie zaszkodzi.

A ten mały prześwit między stalówką a spływakiem to normalne?

Sądząc po zdjęciach - tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...