Skocz do zawartości

Noodler's Ahab - problem z przepływem


Kossy

Polecane posty

Witam wszystkich !

Jakiś czas temu zakupiłem Ahaba i jak wcześniej czytałem występowały problemy z przepływem. Pióro najpierw lało atrament, a poźniej miało go za mało (zwłaszcza przy dużych literach). Postanowiłem osadzić raz jeszcze stalówkę (jak rozebrać zobaczyłem na youtube), było troszkę lepiej, ale dalej niedobrze. Spuściłem atrament z pióra, przemyłem czystą wodą, osuszyłem, zostawiłem na jakiś czas. Teraz pióro jest zupełnie suche. Po napełnieniu tłoka pisze tylko tyle ile ma atramentu na stalówce. Spuszczenie odrobiny atramentu z tłoka na stalówkę powoduje to samo - pisać można tyle ile jest atramentu na stalówce. Jak powinienem całość osadzić żeby było dobrze? Dodam że teraz stalówka się dosyć zakleszczyła i nie mogę jej w prosty sposób wyjąć jak to robiłem wcześniej.

Dzięki za pomoc !

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wepchnąłeś spływak ze stalówką zbyt głęboko. Rozcięcie na stalówce powinno się znajdować idealnie nad kanałem spływaka. Stalówka powinna tak być na spływaku, aby spływak znajdował się ok 1-1,5 mm od krawędzi. Całość powinna być wsadzona do pierwszego wyczuwalnego oporu. Otwór w sekcji nie jest symetryczny, umieść spływak z założoną stalówką i umieść go w sekcji bez wpychania, a następnie kręć nim aby wyczuć miejsce gdzie on tak jakby "wpadnie" do sekcji i dopiero wpychaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

co znaczy "Stalówka powinna tak być na spływaku, aby spływak znajdował się ok 1-1,5 mm od krawędzi"? Od krawędzi czego?

Osadziłem na nowo, przyjrzałem się dokładnie i jest już lepiej - pióro pisze, ale czasami dosyć szybko przerywa...

Używam Edelsteina, czy można jakoś rozcieńczyć ten tusz żeby zobaczyć czy nie jest z lepki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] jakoś rozcieńczyć ten tusz żeby zobaczyć czy nie jest z lepki?

Zasady deklinacji wskazywałyby jako poprawne "zobaczyć czy nie jest z Lepkiego".

@skwercio

Czyli może wynikać, że nie chodzi o tusz a tuszę z Lepkiego.

Głupie, przepraszam. Pójdę. Poleję sobie jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...