Skocz do zawartości

Klejenie sekcji


Alveryn

Polecane posty

Wygląda na to, że jednak się da. :D

MB-sekcja_zpsf7e18bee.jpg

Teoretycznie spoina ma te same właściwości, co oryginalne tworzywo. Bo głównie z niego się składa. Jeszcze trochę polerowania (papier ścierny+pasta), wyskrobanie szpilką resztek pasty (ten białawy nalot) i będę sobie mógł wreszcie popisać.

Edytowano przez Thay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja do Safari to w detalu ok. 40 zł. Trochę szkoda inwestować w kleje - efekt i tak nie będzie lepszy od wymiany. Na przezroczystej sekcji może być bardzo widać klejenie.

To moje bardzo żre powierzchnię i trzeba potem sporo szlifować.

BTW fajny ten Silpac. Moja mikstura jest chyba agresywniejsza. Muszę się chyba nauczyć uzupełniania ubytków materiałem zeskrobanym z niewidocznej części pióra.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiszcze działa na tzw. precious resin. Potwierdzono empirycznie. :D

Tak na wszelki wypadek sprawdziłem, jakby ktoś miał połamanego starego Montblanca, do którego serwis już nie ma części... ;)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jak będę miał coś do naprawienia powierzam w Twoje ręce :D

Dzisiaj widziałem pęknięte pióro sklejone przez Alveryna. Ślad spoiny był praktyczne niewidoczny. A dodajmy, że materiał czekało jeszcze polerowanie. OK, jestem pod wrażeniem. :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw to mógłbyś ujawnić tajemnicę, czym to zlepiłeś?

Musiało w końcu paść to pytanie. :D

Miałbym pozbawić kogoś radości ze znalezienia takiego samego albo lepszego rozwiązania? Naprawdę, nie mogę być aż tak okrutny. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. :D

Poprawiam to klejenie z pierwszego zdjęcia, bo udało mi się zmieszać coś na kształt kitu maskującego. Ciekawe, czy kiedyś zastygnie...

A tak swoją drogą, eksperyment przeprowadzam na piórze, które ponad 1,5 roku temu w akcie desperacji zakleiłem epoksydem. Miało pęknięcie, które widać na zdjęciu, a dodatkowo wewnętrzna sekcja była złamana na pół.

Przepływ jest, ale już się go nie zdemontuje bez ryzyka połamania do reszty. Trudno. Tylko jak sobie pomyślę, ze mogłem się wtedy wstrzymać z tym klejeniem... :wallbash:

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Wczoraj było tak (rozjaśniłem trochę, żeby było lepiej widać :P).

MB-sekcja1_zps46adb539.jpg

Dzisiaj zrobiłem tak.

MB-sekcja2_zpsc9962e75.jpg

Pociągnąłem papierem ściernym 800 i wyszło tak.

MB-sekcja3_zps51717067.jpg

W końcu przeleciałem pastą i jest tak.

MB-sekcja4_zps260c3554.jpg

Pewnie jeszcze wyrównam te kilka dołków, ale już nie dzisiaj, bo trzeba powtórzyć dokładanie tworzywa i polerowanie. Za późno się zrobiło na wietrzenie mieszkania.

Poproszę Administrację o dodanie tagu "Garaż Alveryna" do wątku. I usunięcie zbędnej kropki z tematu. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...