Skocz do zawartości

Crocodile Prince 315


Polecane posty

Kupiłam pióro, które wygląda jak łeb krokodyla

:P

Głównym motywatorem był właśnie ten niespotykany krokodyli pyszczek, plus wyczytałam gdzieś tu na forum, że Crocodile robi całkiem dobre jakościowo pióra.

.

JAKOŚĆ

Jeśli chodzi o jakość pióra, to jestem pod wrażeniem. Każdy szczegół jest dopracowany i generalnie pióro robi wrażenie solidnego i dosyć drogiego (a kosztowało jakieś osiemdziesiąt parę złotych). Przyszło w drewnianym, politurowanym pudełku, dodatkowo zapakowanym w tekturowe pudełko, wszystko sygnowane logo-krokodylkiem. Dodatkowo jest też małe etui z materiału a la zamsz. Korpus pióra zakończony jest "złotym" ringiem ze złotym gwintem wewnątrz, co z pewnością zapobiegnie zbyt mocnemy dokręceniu i pęknięciom. Trudno mi powiedzieć z jakiego materiału jest krpus, ale skuwka jest chyba metalowa (jest dosyć ciężka) i tez zakończona złotym ringiem. Przy zamykaniu pióra słychać przyjemne kliknięcie. Krokodyl ma 4 "brylanty" w miejscach na oczy i nozdrza, dodatkowo małe metalowe wypustki po ubu stronach "paszczy". Jakosć wykonania 10/10.

.

WYGODA

Bardzo dobrze leży w ręku, nie za cieżkie, nie za lekkie, jak dla mnie w sam raz do długiego pisania. Brylanty i "zęby" nie przeszkadzają, nawet jak ktoś nisko trzyma pióro. Skuwka jest zabezpieczona od wewnątrz specjalnym plastikiem, więc można ją zakładać na tył korpusu podczas pisania, bez obawy że porysuje końcówkę (co np. stało się z moim metalowym Parkerem 45). Minusem dla mnie tłoczek, który jest przymocowane na stałe, więc krokodyla można karmić jedynie z butelki. Tłoczek ma metalowy element, na którym wygrawerowany jest krokodyl

;) Daję 8/10.

.

STALÓWKA

Stalówka złocona 22 karatowym złotem, z końcówką iridium, grubość EF lubF. Nie widzę nigdzie oznaczenia, a sprzedawca raz pisze EF a w innym miejscu F. Pisze cieniutko ale bardzo płynnie i gładko. Próbkę pisma specjalnie zrobiłam na beznadziejnym papierze (chyba sto dwudziestej kategorii), ale mimo tego pisze się rewelacyjnie. Nic nie skrobie, nic nie drapie, kreska jest konkretna i dość morka ale cienka. Lubię takie stalówki do codziennego pisania, więc za to również daję 10/10.

.

POZOSTAŁE DANE

WYMIARY PO ZAMKNIĘCIU: 13,5 cm

ŚREDNICA: 11 mm

WAGA: 23,5 gr

.

ZDJĘCIA

(dla zainteresowanych więcej zdjęć w galerii)

.

DSCN0207_zpsdde8e103.jpg

.

DSCN0202_zps11e6ef3a.jpg

.

DSCN0201_zpsb3ca3414.jpg

DSCN0178_zps3b798ff2.jpg

.

DSCN0176_zpsd8c1ee0f.jpg

.

plumixwritingsample_0001_zpsd40a8c24.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...