Jump to content

Złamany Barclay => bar-klej


Alveryn

Recommended Posts

Okienko się temu piórku urwało się.

Barclay01_zps6796e6fc.jpg

Barclay02_zps13854f6b.jpg

Na powyższym zdjęciu próbowałem uchwycić pęcherzyki powietrza uwięzione w tworzywie. Widać, jeśli się wie, czego szukać.

Czyli prawie nie widać. :P

A tu już się lepi się. Może się zlepi się?

Barclay03_zps9fbceaef.jpg

Edited by Thay
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, czy łączenie pozostanie trwałe. To paskudny materiał do takich zabaw zwłaszcza, że będzie narażony na reakcje z atramentem.

Gadamy sobie czasem o pomysłach na forumowe konkursy. Gdzieś tam przemknęła się też koncepcja foto zabawy w najdziwniejsze/najładniejsze/najbardziej niezwykłe zdjęcie pióra lub jego fragmentu.Czemu o tym mówię? Bo zdaje się, że miałbym już swój typ. :)

Link to comment
Share on other sites

Atrament, powiadasz... Chyba nie będzie gorzej, niż z każdym innym celuloidowym piórem. Ja się bardziej martwię o działanie masywnej srebrnej skuwki, która będzie "wisiała" na sklejonym elemencie, a druga strona będzie dociążona owijką. Tworzywo się ładnie zlało w jedno, dołożyłem trochę dodatkowego (z resztek starego Duofolda ;)), ale jakieś tam zanieczyszczenia w środku zawsze zostaną. No i te nieszczęsne pęcherzyki powietrza - wada materiałowa?

W momencie złamania tworzywo było (teoretycznie) jednolite, czyli (teoretycznie) wytrzymalsze. Zdaje się, że na łączeniu okienka i reszty korpusu było przewężenie, które unieruchamiało owijkę. Słaby punkt. Z czasem celuloid trochę się skurczył, nawet po dołożeniu warstwy "lepiszcza" owijka jest luźna. Spróbuję to jeszcze pogrubić.

Przyłożyłem pióro do ręki, wydaje się solidne. Zwykłe lekkie pisanie z chwytem poniżej złamania nie powinno być problemem, ale bezpieczniej będzie nim nie stukać, nosić w sztywnym etui i za bardzo nie fleksować (fajna stalówka, swoją drogą, ale to chyba "tylko" semi-flex). A jak już się uda odbudować system napełniania, chyba przykleimy owijkę na stałe - zawsze to jakieś dodatkowe wzmocnienie. Do samego unieruchomienia owijki powinna wystarczyć "meduza" na spirytusie. :P

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Dodam, że w tym przypadku to są trzy fragmenty. Sekcja do gwintu skuwki wygląda na przyklejoną "na zakładkę". Za okienkiem jest przewężenie, które wchodzi w trzeci element - wewnętrzny korpus. Teoretycznie, wystarczyłoby dotoczyć okienko podglądu, ale potem jeszcze trzeba wykruszyć środkowy element, nie uszkadzając sekcji i korpusu, a na końcu wszystko skleić.

Tak czy tak, kupa zabawy.

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tymczasem w Garażu...

Barclay06_zps01c7675b.jpg

Jak nie urok, to przemarsz wojska. Poskładałem system napełniania, to się owijka musiała odkleić. Ech... :)

Barclay07_zpsb87c4d9b.jpg

A tutaj już przyklejona na nowo. Woda w środku - sprawdzam szczelność, bo stan gwintów przy przycisku pozostawia sporo do życzenia.

Barclay08_zpsd4f28a0b.jpg

Może by tak domalować "ptasią kupę"? :P

Koniecznie czarną. :D

Barclay09_zpsd7112e8a.jpg

Pozostało wylać wodę i nalać czegoś kolorowego. :)

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Reboot. :)

Barclay10_zps2cbd6ff5.jpg

Autentyczny głos zza grobu.

Spisane "do siebie", mokre M. Raczej sztywne.

Podczas wkręcania mechanizmu przez pomyłkę złapałem poniżej klejenia. Nic się nie stało. Ostrożność zalecana, ale samo z siebie nie powinno puścić.

Napełnia się trochę opornie, doszedłem do poziomu odrobinę powyżej okienka podglądu. W przyszłości można spróbować pokombinować z długością i średnicą breather tube, ale trzeba pamiętać o pozostawieniu przestrzeni roboczej dla diafragmy.

Mimo wszystko, jest "nieco lepiej", niż na początku.

A tacy jedni mówili, że się nie da... :P

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...