Skocz do zawartości

PILOT 78g czy Waterman Hemisphere CT


Polecane posty

Te pióra są tak różne, że ciężko powiedzieć ;) Jak wolisz cięższe i wytrzymalsze pióro to bierz Watermana. Pilot jest jednak bardzo lekki i wydaje się na oko, że upadku mógłby nie przeżyć. Odpukać nie miałem okazji się przekonać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak za duży rozrzut, żeby porównywać. Nie da się zestawić nic. Pilot jest bardziej staromodny z wyglądu i ma zakręcaną skuwkę (takie wolę). Za to Waterman ma bardzo stonowany wygląd, dobrze leży w ręce i jest cięższy. Do Pilota zastosujesz naboje Pilota lub dedykowany konwerter, a do Watermana naboje w uniwersalnym rozmiarze (international) lub takiż konwerter Watermana. Rozmiary stalówek M Pilota i F Watermana są porównywalne. Dla mnie M Pilota to idealna... eFka. Pisałem jednak także takim F Watermana Hemisphere, że blisko mu było do F Pilota.

watermanhemisphdeluxect.jpg

Przywołany wyżej Pilot Metropolitan, nie wiedzieć czemu w Europie wprowadzony pod nazwą MR, może być interesującym rozwiązaniem. Estetyczny, solidnie wykonany, z dobrą stalówką M Pilota, jest dobrym wyborem do codziennego użytku. Kupowany w Polsce jest dostosowany do nabojów i konwerterów international. Do kupienia na allegro już od 66 złotych. Zdradza duże podobieństwo do Sheaffera VFM (oceniam wg zdjęć, bo VFM nie miałem w rękach), więc może warto rozważyć także tę opcję, choć nie wiem, jak z grubością stalówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Watermana. Pilot 78G to owszem, dobre piórko, tylko jak dla mnie, trochę zanadto budżetowe.

Na Twoim miejscu postarałbym się kupić Watermana Preface zamiast Hemisphere.

Zawsze złota osiemnasto karatowa stalówka będzie bardziej trwała niż stalowa.

Można Preface zdobyć w cenie do 200 złotych, jak się dobrze i wytrwale przeczesze net.

da2a37036ad39100.jpg

5f6792433b11c942.jpg

Kolorów i faktur wykończenie jest kilkanaście co najmniej, więc zawsze sobie coś można dobrać.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...