Skocz do zawartości

Guriatti - problem z nabojem w piórze, proszę o pomoc


Polecane posty

Witam Wszystkich bardzo serdecznie, jestem tutaj całkiem nowy. Jeszcze nigdy w życiu nie miałem do czynienia z piórami wiecznymi. A zwracam sie do Was jako fachowców w tej dziedzinie z następującym problemem.

Dostałem w prezencie pióro marki Guriatti dokładny model który mam przedstawiam w poniższym linku:

http://easy-statione...e=title_21_19_2

Nigdy wcześniej w życiu nie używałem pióra, nie wiem czy ja nie potrafię sie tym piórem posługiwać czy może to z nim jest coś nie tak, otóż kiedy je rozkręciłem i wyjąłem nabój z atramentem i wsadziłem ten nabój z powrotem to po skręceniu z powrotem pióra i potrząśnięciu nim, nabój zaczął w środku "latać". Również i tłoczek z mechanizmem obrotowym który mam w zestawie po włożeniu i skręceniu pióra, po delikatnym potrzaśnięciu zaczął w środku „bezwładnie latać” czy to normalne? czy może to ja zgubiłem jakis element? Bardzo proszę o pomoc, wskazówki.

Chciał bym jeszcze zapytać o samo pióro, czy jest to jakieś dobre pióro czy przeciętne a może takie z „najniższej półki”? Jakieś jego zalety i wady?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

Pozdrawiam Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za radę, dzisiaj własnie w pracy dostałem od koleżanki jeden z jej nabojów, okazało się że za słabo wciskałem i nie zaskoczyło, oczywiście ten nabój z atramentem który miałem w zestawie jak by nie pasował do pióra. Tak więc mam nadzieję że teraz da się nim pisać.

Ja nie jestem znawca piór absolutnie, wogóle nigdy w zyciu się tym nie posługiwałem i nie znam się na markach, wykonaniu, oraz tym jak się którym piórem pisze. Rozumiem z tego co przeczytałem że to moje pióro to pośród innych jak by: Fiata 125p porównywać do Audi albo Mercedesa :P:P:P No cóż, dla mnie liczy się gest a czy będe nim pisał to się okaże.

Wielkie dzięki za wskazówki. Jesli mieli byście jeszcze jakieś spostrzeżenia, uwagi i zalecenia co do użytkowania tegoż pióra to z miłą chęcią je poczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bardzo często jest tak, że osoba kupująca pióro kieruje się wskazówkami sprzedawcy, opisem pióra itd. Opis tych piór jest bardziej niż zachęcający, zważywszy na dobre ceny. Zresztą, odpuszczając sobie drobne złośliwostki pod adresem marki, pióro to instrument piśmienniczy - jeśli pisze przyzwoicie i nie rozpada się w rękach to spełnia swoje zadanie i tyle. Reszta to kwestia gustów i... budżetu.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady, jak dla mnie pisze się nim bardzo fajnie, jesli chce go uzywac do podpisywania to jak dla mnie jest super, kto wie może jesli mi sie spodoba pisanie i podpisywanie takim piórem zainwestuje w przyszłości w lepsze, bardziej markowe pióro. Jak na razie to w zupełnosci mi wystarczy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Mieć pióro a go nie mieć to dwa zupełnie różne stany! ;) Nawet budżetowe pióro potrafi sprawić wiele radości i nauczyć zasad posługiwania się tym narzędziem pisarskim.

Mnóstwo informacji o opiece nad piórem, różnych rodzajach atramentu i papieru znajdziesz na tym forum. Zapraszamy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...