Skocz do zawartości

Parker Sonnet Vision Foncé - jedno wykończenie, czy dwa różne?


Polecane posty

Ociepliło się nieco. Poszedłem na Koło.

Piór niezwykle dużo, więc było wesoło.

Nie kupiłem wiele. Ołówek ze srebra.

O nim jednak później. Nabyłem Sonneta.

Model laką pokryty, zwany Vision Foncé,

Ale w swoim rodzaju nietypowy dość.

Inna sekcja i skuwka, inny odcień laki.

Mniejsza o rymowankę, porównajcie sami.

SonnetVF1_zpsccf4da04.jpg

SonnetVF2_zps61639c53.jpg

Zdjęcia porównawcze z pierwszorocznym, "prawidłowym" Vision Foncé (ten bardziej czerwony). Widoczne różnice:

- sekcja w dzisiejszym nabytku ma dwa pierścienie, powinny być trzy,

- czarne kółko na szczycie skuwki powinno być gładkie, bez koncentrycznych kręgów,

- stalówka jednokolorowa zamiast dwukolorowej, ze wzorem odpowiadającym egzemplarzom pierwszorocznym (ale datowanie na skuwce to IIIE - pierwszy kwartał 1998 r.),

- spływak jednokanałowy, kolejna cecha pierwszoroczniaka,

- laka ma żółty odcień, egzemplarz użyty do porównania jest bardziej czerwonawy.

Odcień, kształt i faktura plastików, wymiary, jakość wykonania, grawery, czcionki, kształt stalówki i spływaka, wygląd wnętrza skuwki WYKLUCZAJĄ PODRÓBKĘ.

Czyli albo to składak z nietypową skuwką, albo... nie wiem. Eksperyment?

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro, które podlinkowałeś, ma sekcję od Sonneta (pierścień przy stalówce), ale resztę od Insignia. Klips wygląda jak faza przejściowa pomiędzy linią opływową (np. Sonnet, 100, późny 45, Ellipse, Duofold) a kanciastą (nowy Premier, Ingenuity). Niezły melanż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miks zupełny (stalówka i sekcja od Sonneta, a reszta tak jak napisałeś), ale niezależnie od zestawienia czarna zaślepka z Vision Foncé zdaje się być podobna. Ciekawe czy rozmiarowo by pasowała? Biorąc pod uwagę historię Insignii i Sonneta (pierwszy model protoplastą drugiego) raczej tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...