Skocz do zawartości

Pióro dla licealistki


Gość Villemo

Polecane posty

Witajcie. Chciałabym prosić was o pomoc w wyborze pióra, jak każdy tutaj. Zależy mi na tym, żeby kreska była dość cienka, piszę tak zwanym maczkiem, który z powodu typowo lekarskiego charakteru pisma jest trudny do odczytania. Oczywiste jest też to, że chciałabym pocieszyć się piórem przez dłuższy okres czasu (ostatnio złe rzeczy słyszę od znajomych o parkerach, a mi się wszystko w rękach rozpada). Piszę dość sporo, poza notatkami w szkole lubię też usiąść w domu i napisać do kogoś długi list. Podejrzewam, że denerwowałoby mnie 'drapanie' piórem po kartce. Cena do 200 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką reakcję. Rzeczywiście dobre wrażenie robi Sheaffer oraz wspomniane Pelikany. Piloty wyglądają jak moje poprzednie, plastikowe pióra - chyba szukam czegoś innego. Jinhao i Picasso wymaga jeszcze poszperania przeze mnie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan M150 też jest niegłupi. Ma bardzo pojemny zbiorniczek na atrament, jest bardzo solidnie wykonany, a co tego bezproblemowo można wybrać sobie rozmiar stalówki (do drobnego pisma polecam EF). No i z łatwością zmieści się w damskiej torebce, bo jest nieduży ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie. W praktyce, zależy od ilości miejsca w korpusie. Najlepiej przymierzyć w sklepie.

Konwertery różnych firm miewają różny kształt pokręteł. Może się okazać, że Pelikan pasuje, a np. Waterman nie. Montblanc i Visconti teoretycznie stosują takie same naboje, ale mają gwint na konwerterze - mocowanie na wcisk może być za słabe i nieszczelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od punktu widzenia:)

Pelikan jest naprawdę fajnym piórem.

Za to Pilot jest tani plastikowy, z dobrymi walorami piśmienniczymi.

Na ostatnim warszawskim spotkaniu forumowym Thay przyniósł pióro jednorazowe BIC, nie pamiętam ceny, ale coś koło 10zł kosztowało, a walory piśmiennicze z tego co ludzie mówili były świetne;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIC - all in one. Jednorazowe piór-legenda za 2,50 zł. ;)

http://www.piorawiec...bic-all-in-one/

Ale moje już popękało...

Pamiętajmy, że kupując pióro wieczne nie płacimy tylko za właściwości piśmiennicze. Choć są one ważne, nie zapominajmy, że pisadełko powinno być dobrej jakości (żadnego zasychania, lania atramentem itd.), trwałe (po co nam coś, co się rozpadnie po tygodniu użytkowania?), estetyczne (to - wbrew pozorom - bardzo istotne. Nie można własnego pióra wyjmować z obrzydzeniem, prawda?), ergonomiczne (zwłaszcza przy dłuższych tekstach), mieć dobry serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (zawsze coś się może przydarzyć)... Tak wymieniać można pewnie jeszcze długo.

Tak, kupując pióro warto trochę dołożyć, by mieć przedmiot, którego użytkowanie będzie sprawiało nam przyjemność, a nie same kłopoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Teoretycznie. W praktyce, zależy od ilości miejsca w korpusie. Najlepiej przymierzyć w sklepie.

Konwertery różnych firm miewają różny kształt pokręteł. Może się okazać, że Pelikan pasuje, a np. Waterman nie. Montblanc i Visconti teoretycznie stosują takie same naboje, ale mają gwint na konwerterze - mocowanie na wcisk może być za słabe i nieszczelne.

Dzisiaj zakupiłem konwerter Pelikana z myślą o zastosowaniu go w VFM. Okazało się jednak że korpus pióra jest zbyt wąski w końcowej części i konwerter się nie mieści. Jednak co do spasowania z sekcją to bez zastrzeżeń. Można zatem spokojnie korzystać z nabojów Pelikana czy innych Internationali. Na szczęście konwerter się nie zmarnuje, bo pasuje też do innego mojego pióra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...