Skocz do zawartości

Sheaffer Triumph 1942-1945


maxi75

Polecane posty

Trafił w moje ręce za pośrednictwem pewnego portalu aukcyjnego.

Klasycznie piękny, z efektowną stalówką. Ze słynną Sheaffer`owską białą kropką z czasów gdy to, coś jeszcze znaczyło.

System napełniania: plunger.

Pióro nieduże, rzekłbym małe: 13,4 cm z założoną skuwką, 11,5 cm bez skuwki, 15,1 cm ze skuwką w pozycji bojowej.

Nie kryję się - uwielbiam pióra vintage i to właśnie takie jest. Z magią doskonale dobranego materiału na pióro, z przyciągającym wzrok wyglądem.

Kreśli cienka linię, stalówka sztywna raczej z minimalnym fleksem.

Poniżej foto z natury (próbka z pismem - Platinium aurora Blue).

sh_01.jpg

sh_02.jpg

sh_03.jpg

sh_04.jpg

Póki co, odkryłem tylko jeden minus - po dniu nieużywania trzeba pióro ponownie rozpisywać - jak skończy się ink, to sprawdzę na innym - tuszę, iż będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie ;) Sheaffer'y z plungerem fajne są :) Pod warunkiem że jest sprawny :D Gratuluję zakupu, zobacz jak będzie pisał z Watermanem Florida Blue, u mnie pióro, które z niczym się nie dogadywało i potwornie zasychało, na tym inku śmiga cudnie. I z sytuacji "pozbywania się" pióra przeszedłem do "cieszenia się nim na co dzień" Pewnie tutaj jest podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się czy tak powinno być... ale czemu w tym piórze krzywizny sekcji tzn stalówka, sekcja, gwint i dalej ta część sekcji (?) przy korpusie są różne?

Tak powinno być? Trochę to dziwne :wacko: Piszecie, że "piękne" a wygląda trochę na składak :unsure:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję sam siebie - patrz: punkt pierwszy ;)

Grzechy 'wieku niemowlęcego' statystycznego pióromaniaka (czyli krótki' date=' w skondensowanej formie poradnik, jak szybko wydorośleć w kwestiach "piórnych" i nie narażać się na śmieszność w towarzystwie starych wyjadaczy piór):

1. [b']Fajne są tylko duże pióra[/b]

2. Fajne są tylko duże i ciężkie pióra

3. Fajne są tylko czarne pióra

4. Fajne są tylko obłe pióra

5. Chińskie pióra są znakomitym ekwiwalentem sporo droższych markowych piór

6......

dalsze propozycje mile widziane jakby co ;)

Edytowano przez pior_nick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję sam siebie - patrz: punkt pierwszy ;)

To nie choroba niemowlęca tylko charakterystyczna dla mnie ergonomia. Będziesz dyskutować o tym co mi dobrze w dłoni leży, a co nie? Cholera, może sam nie wiem czym mi się dobrze pisze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się czy tak powinno być... ale czemu w tym piórze krzywizny sekcji tzn stalówka, sekcja, gwint i dalej ta część sekcji (?) przy korpusie są różne?

Tak powinno być? Trochę to dziwne :wacko: Piszecie, że "piękne" a wygląda trochę na składak :unsure:

Pozdrawiam

Tu pewnie też go składali:

pen2931sm.jpg

Albo tu:

wwii_lf.jpg

No patrz, na tym świecie same składaki... ;)

Ironia mode off ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...