Skocz do zawartości

Muszę się przyznać! Dobieram atrament do koloru pióra


ArielN

Polecane posty

Ostatnimi czasy zauważyłem pewną prawidłowość. Dobieram kolor atramentu do koloru pióra :o

Nigdy mi się to nie zdarzało, ale od kilku miesięcy to już normalka. O czym to świadczy nawet nie chcę wiedzieć (jeszcze dowiem się czegoś, o istnieniu czego wolałbym nawet nie myśleć), ale fakt jest faktem. Niebieskie pióro, to i niebieski atrament; zielone to zielony; czarne to... brązowy (z tym mam akurat problem).

Nie mogłem już dłużej tego ukrywać. Podjąłem decyzję, że w tym wątku po kolei będę publikował zdjęcia piór i dobranych do nich atramentów.

Muszę też stwierdzić jeszcze jedną regułę. Jak się okazało, ja wcale nie kolekcjonuję piór. Tak naprawdę to lubię stalówki :unsure: OM-ki, BBB, D, LH, italiki, stuby, elastyczne, półelastyczne, przebitkowe, muzyczne. I dalej: stalówki schowane, odkryte, skrzydlate, motylowe, inlaidy, klasyczne, walcowate, a nawet własnej produkcji. Czym bardziej nietypowe tym lepiej. Oby trzymać się kilometr od rozmiarów XXXF, XXF, XF, EF i F. Nie żebym odrzucał stylistykę pióra. Co to, to nie. Ona też jest ważna, ale spoglądając co jakiś czas do etui doszedłem do wniosku, iż odgrywa rolę drugoplanową.

Myślę, że z uwagi na zboczenie stalówkowe (:wub:) zdjęcia będą tym bardziej interesujące. Długo by opowiadać. Sami zobaczycie w kolejnych postach.

Do publikowania zachęcam wszystkich. To nie jest wątek tworzony z myślą jedynie o zdjęciach moich piór. Do wrzucania fotografii zapraszam każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro do koloru atramentu, to całkiem ciekawy pomysł. Miałbym z tym problem, bo niemal wszystkie pióra jakie mam są czarne. :) W przeciwieństwie do Ariela ja, jak niegdyś Kipling, lubię czarny atrament, im czarniejszy tym lepiej. :) Ostatnio jednak trochę też pisuje Florida Blue.

Na bazie moich dwuletnich piórowych doświadczeń mogę powiedzieć, że najbardziej podobają mi się o prostym walcowym kształcie, zwykle Watermany, czarne w złotym wykończeniu. Wyjątek stanowi Parker Premier Black Edition, cały w czerni, łącznie ze stalówką. Może dziś będę miał aparat to spróbuję wrzucić fotografię. Idealne dla mnie pióro powinno być tych większych (ale nie aż tak jak MB149 czy Pelikan M1000) i w miarę ciężkich. Dlatego też zwykle kupuję pióra metalowe. Stalówka ma oczywiście znaczenie, ale liczy się całość. I najważniejsze, żeby dobrze mi się piórem pisało, odpowiednia grubość linii, szorstkość stalówki. Każde pióro jednak pisze troszkę inaczej. Nawet ten sam model.

I sam nie wiem jak mogę o sobie powiedzieć: czy zbieram pióra (ogólnie) czy zbieram Watermany. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to u mnie nie wychodzi. Nie lubie niebieskich piór ale atrament bardzo. Nie lubie Pinka Pelikana ale uwielbiam wiśniowego Inoxcroma Wall Street. No cóż musze jaoś kombinować, dobrze że czarny do wszytkiego pasuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ja starałem się dobierać kolor do pióra, ale to działało do pewnego momentu. Teraz staram się po prostu aby nie było wielkiego zgryzu między kolorami i nie ładuję fioletowego atramentu do zielonego pióra ;) Za to już w burgundowym piórze wygląda zacnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...