Skocz do zawartości

Waterman L'Etalon - opinie


ArielN

Polecane posty

Waterman L'Etalon to jeden z modeli mojej ulubionej marki, który na stałe wypracował sobie miejsce w etui. Nigdy nie zawodzi, zawsze startuje bez problemu, nie przecieka, nie brudzi. To już 4 egzemplarz, który mi wiernie służy:

etal2.jpg

Jestem ciekaw, czy podzielacie moje zdanie. Jakie są Wasze opinie o L'Etalonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ja pisze L ' Etalonem (zieleń wodspadu) przez rok dostałem go od taty używany przez niego przez 11 lat dzień w dzień w różnych warunkach, dużo upadków porysowana obudowa, ruszająca się skuwka. Jakoś na początku 2003 roku przez przypadek połamałem mu stalówkę i nie dało się tego naprawić wiec została wstawiona nowa stalówka z żółtego złota w miejsce tej z białego. Obecnie tato ma jeszcze 2 L' Etalony 5 i 3 lata wszystkie F, stalówki oraz moja 9 letnia stalówka piszą bardzo ładnie nie przeciekają. Mimo tego że mój L etalon nie wyglda już zbyt ciekawie spowodu dużego żużycia obudowy i skówki stalówka pisze pięknie i wyparło z mojego codziennego piórnika WM Carene.

Piękne pióro o odpowiednich rozmiarach, bardzo dobrej stalówce, dosyć wytrzymałe, szkoda tylko że lakier tak szybko zdziera się od nasadzania skówki na korpus. Jak uważacie, co jest obecnie jego odpowiednikiem? WM Exception slim czy WM Elegance? Według mnie jednemu i drugiemu torszkę brakuje do WM L'Etalona.

Edytowano przez ArielN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie co jest obecnie jego odpowiednikiem WM Exception slim czy WM Elegance według mnie jednemu i drugiemu torszkę brakuje do WM L'Etalona.

Szczerze mówiąc nie widze w obecnym katalodu Watermana pióra, które jakoś nawiązywałoby do L'Etalona. Można szukać za pomocą kryterium miejsca w szeregu, porównywalnej ceny, może do jakichś wniosków dojdziemy. Ale nie dopatruje się żadnego porównywalnego pióra jeśli idzie o wzornictwo, myśl przewodnią. Elegance w ogóle nie jest podobne do L'Etalona. Perspectiwe ma porównywalnie dużą stalówkę, ale jest piórem z niższej półki.

Exception, wydaje mi się, jeśli jest kontynuacją wcześniejszych modeli, to na pewno serii Man 100 i Man 200.

A czego wymienionym przez Ciebie piórom brakuje do L'Etalona? :) I czy chodzi o wrażanie użytkowe czy estetyczne? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Elgance jest piórem dla kobiet tyle w nim ozdóbek: dziwny pierścień, klips na skówce taki jakiś dziwny. Nie miałem okazji pisać Elegance ale stalówka wizualnie mi się podoba.

Odpowiednikiem mniej więcej cenowym jest Exception slim ale znów on już tak ładnie nie pisze...

Jednak nie ma to jak L' Etalon :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exeption Slim jest bardziej odpowiednikiem pióra Man 200. Tak jak Man 100 miał mniejszego brata, tak Exception ma go w postaci Exception Slim. :) Co do Elegance - stalówka rzeczywiście piękna, jednam wydaje mi się, że zbyt mała w stosunku do gabarytów pióra. Duże pióro, mała stalówka, trochę dziwne połączenie.

L'Etalon jest bardzo ładny zwłaszcza z nałożoną skuwką. Jest dość krępe, ale dobrze leży w dłoni. Nie miałem okazji niestety pisać, ale wierze na słowo wszystkim forumowym entuzjastom pióra, że pisze świetnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
Dnia 22.01.2012 o 15:56, staszek A napisał:

Piękne pióro o...bardzo dobrej stalówce.... szkoda tylko że lakier tak szybko zdziera się od nasadzania skówki na korpus

Dnia 25.08.2013 o 11:33, ArielN napisał:

.... Klej użyty do montażu kołnierza w szyjce puszcza po kilku latach,  podobnie gumowa uszczelka. W efekcie mamy przemieszczający się spływak i stalówkę, a na końcu ruch plastikowej sekcji. Wyciek gwarantowany, a, póki co, remedium brak. Cyjanoakryl i szelak to nie rozwiązania.

Ładna dla oka rzecz, sądząc z obrazków oraz z zachwytów forumowiczek/ów.  Miło chodząca złota stalówka. .....
Ale słabość powłoki lakierniczej  i informacja, że nieuchronnie rozszczelni się sekcja    :(     (bo chyba nic nie powstrzyma starzenia się kleju)  i zestarzeje gumka stabilizująca korpus?

Wychodzi na to, że  lata jednak nie służą temu pióru?   Trudno tu chyba mówić o "wiecznej" trwałości?  
Nieuchronne luzy :nono: miedzy sekcją, spływakiem, stalówką - czy to nie brzmi jak dyskwalifikacja (dla przedmiotu kosztującego kilkaset zł zwłaszcza)?

Ktoś  może przetestował obsługę  gwarancyjną  świadczoną przez producenta dla tego modelu?  (może dożywotnią gwarancje świadczą w pakiecie z tą miną?)

Edytowano przez Lodzermensch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...