Skocz do zawartości

Etui Watermana na jedno pióro


konis

Polecane posty

Przy okazji kupna pióra, dostałem w prezencie firmowe etui Watermana na jedno pióro.

Etui zrobione jest, jak to teraz się mówi, ze "skóry ekologicznej", czyli przekładając to na ludzki język - nie wiadomo z czego, ale wyglądać ma jak prawdziwa skóra. Pewnie jak jest nowe, to tak wygląda, ale lata użytkowania robią swoje.

Nie marudzę, bo darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, a że gadżecik jednej z moich ulubionych marek, to go zacząłem używać. Nawet jest to etui dość fajne. Świetnie skrojone, dość płaskie i małe, więc wlezie do każdej kieszeni. Jednocześnie dość pojemne, aby schować w nim duże pióro. Gdyby się mi trafiło w tym kształcie z "genuine leather" to chętnie bym sobie takie kupił.

104340322ee59212.jpg

143c0baf711ab196.jpg

b5e74cafa7c97b78.jpg

1780a4d5f1eded2c.jpg

900260066759649b.jpg

152920fa663f8d1c.jpg

16cf4ca918f7f413.jpg

d4b0fbbeb531ab8b.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalna skóra jest ekologiczna, bo ma stosunkowo długą żywotność, a potem podlega naturalnej biodegradacji (szczegół, że po tym, jak się już z niej garbniki wypłuczą). Ale nie jest ekologiczna, bo do jej pozyskania trzeba zaszlachtować jakieś bydlątko.

Za to plastik jest ekologiczny, bo nie wymaga szlachtowania bydlątka. Ale równocześnie ekologiczny nie jest, bo jest plastikiem - krótka żywotność, długi czas rozkładu, problem ze składowaniem odpadów.

Czego byś nie zrobił, będziesz działać nieekologicznie, chociaż z dbałością o środowisko. :mellow:

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włókna celulozowe zamiast skórki z bydlątka? Czyli kochamy zwierzątka i na tę okoliczność wycinamy drzewa...

A etui fajne, swoją drogą. Bardzo mi się podoba patent z kieszonką zamiast paska na język.

Ale ostatnie zdjęcie sprawia, że podzielam chęć zakupu takiego samego, tylko uszytego z krówki.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........................................................................................................................

Ale nie jest ekologiczna, bo do jej pozyskania trzeba zaszlachtować jakieś bydlątko.

..........................................................................................................................

Bydlątko i tak trzeba zaszlachtować, bo z czego by zrobiono hamburgery lub zrazy zawijane :D

Przy tej okazji robi się etui z pozostałej po bydlątku genuine leather, a klej kostny, żelatynę i inne produkty z reszty bydlątka.

I tak jest najbardziej ekologicznie bo zgodnie z naturalnym, biologicznym łańcuchem pokarmowym. :P

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już Montblanc 149, ale myślę, że zmieści się bez problemu, skoro od biedy zmieszczą się w nim dwa Edsony.

2aadb9079c2d9163.jpg

Montblanc 149 nie jest w porównaniu z Edsonem takim wielkim piórem.

6cf3dffc0c5ac59e.jpg

Dla lepszego porównania w środku Waterman Hemisphere, którego każdy widział w naturze.

50ed9709e87e4a51.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...