Skocz do zawartości

Let's pimp Pilot 78G


Alveryn

Polecane posty

Dzisiaj dostałem gumki. Miał być silikon, ale okazało się, że jednak lateksowe (podobno nazwa handlowa "silikon" nie zawsze oznacza silikon, za to może obejmować rzeczy bardziej niezdrowe dla piór, niż stary, poczciwy lateks). Mniejsza z tym, zastanawiam się nad przerobieniem 78G na "blow filler". Wystarczy jedna dziurka i kawałek gumki do środka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i królika wstawcie do środka, tylko ruchomego koniecznie :P

Lepki, zebyś ty tez krolikami sie parał....

i królika wstawcie do środka, tylko ruchomego koniecznie :P

Lepki, zebyś ty tez krolikami sie parał....

Króliki fajne są, szczególnie takie:

DSCN0588.JPG

A królik w piórze to tez fajny pomysł, np zamiast klipsa:

nakaya-rollstopper-rabbit-medium.jpg

Ale żeby nie iśc na łatwiznę to możnaby zrobic królika z kiwająca głowa :roflmho::bunny01:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dziękuję :) Zapewniam, że na żywo pióro prezentuje się prawie nieskazitelnie. Idealna, aksamitnie matowa,powierzchnia. Granica między nakręcanym capem a właściwą skuwką jest niewidoczna i niewyczuwalna pod palcami. Nie wiem dlaczego zdjęcia, mimo, że podłe, tak bardzo uwypuklają wszelkie niedoskonałości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Zapewniam, że na żywo pióro prezentuje się prawie nieskazitelnie. Idealna, aksamitnie matowa,powierzchnia. Granica między nakręcanym capem a właściwą skuwką jest niewidoczna i niewyczuwalna pod palcami. Nie wiem dlaczego zdjęcia, mimo, że podłe, tak bardzo uwypuklają wszelkie niedoskonałości.

Używałeś tylko papieru ściernego czy czegoś więcej. Próbowałeś zmatowić klips?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś tylko papieru ściernego czy czegoś więcej. Próbowałeś zmatowić klips?

 

Obróbka zgrubna (wyrównanie capa z resztą skuwki po usunięciu klipsa) wykonałem papierem o gramaturze 260 zaś obróbkę wykańczającą papierem 1200. Wg mnie ten drugi był trochę zbyt drobnoziarnisty gdyż uzyskana powierzchnia jest wprawdzie optycznie matowa lecz w dotyku nadal pozostaje bardzo gładka przez co m.in. zostają na niej widoczne odciski palców i ogólnie moja się to z moimi zamiarami. Oczekiwałem rezultatu podobnego jak we wspomnianej przez nilfeina poliwęglanowej wersji Lamy 2000. W związku z powyższym zamierzam zaopatrzyć się w gąbkę ścierną o gradacji między 800 a 1000 i powtórzyć przy jej pomocy obróbkę wykańczającą. Klipsa nie ruszałem i nie mam tego w planach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update. Pióro potraktowane gąbką ścierną o gradacji P100 jest znacznie bliższe moim oczekiwaniom (czytaj, coś jak Lamy 2000 Makrolon ;)). Ponadto zmieniłem stalówkę na srebrną blaszkę od Pilota MR (jeszcze raz wielkie dzięki Markol), z którą temu pióru ;) trochę bardziej jest do twarzy. Teraz naprawdę jestem z niego zadowolony. Pozdrawiam.

 

857688d94fb052ecgen.jpg

7be6b22ad1c9bb1bgen.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...