Skocz do zawartości

Let's pimp Pilot 78G


Alveryn

Polecane posty

Niniejszy wątek dotyczy bardziej psucia, niż "naprawy i konserwacji", ale wszystko i tak sprowadza się do rozkładania na czynniki pierwsze. ;)

Zachęcony tym wpisem na FPN oraz dyskusją toczącą się tutaj, postanowiłem zmierzyć się z tuningiem Pilota 78G.

Pilot 78G wygląda(ł) tak.

78G-01_zps918e973a.jpg

Na początek rozłożyłem wszystko na kawałki.

78G-02_zps952ffe00.jpg

Zacząłem od najżmudniejszego etapu - skuwki. Pomiędzy elementem mocującym klips a właściwą częścią skuwki była spora różnica średnicy, którą trzeba było zniwelować. Papier ścierny w dłoń!

78G-03_zpsdf1fc3a4.jpg

Potem zmatowiłem resztę skuwki,

78G-04_zps80fcf8df.jpg

...korpus,

78G-05_zps59670066.jpg

...i sekcję.

78G-06_zps6c6264e3.jpg

Pozostało zamontować stalówkę i proszę: niby to samo pióro, a zupełnie inne. :D

78G-07_zpsbc4693cb.jpg

Skuwkę będę musiał jeszcze trochę dopracować, ale na razie mi się nie chce. :P

Chyba zrobię sobie do kompletu drewniane etui.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o modyfikację w celu odsprzedaży. Jeżeli zaczniesz dorabiać brązowe owijki do Pelikana M800 i handlować nimi na ebay'u, to wtedy... :ph34r:

Wracając do Pilota, to ciekaw jestem jak prezentowałaby się wersja czerwona. Podejrzewam, że całkiem dobrze.

EEE to raczej zagrywka Pelikana i MB gdyż owijka i inne przeróbki są traktowane zazwyczaj jako twoja autorska modyfikacja i możesz spokojnie nią handlować. Prawników mogą wysyłać ciekawi mnie czy były jakieś sprawy i jakie rozstrzygnięcia zapadły, w takich wypadkach.

Edytowano przez staszek A
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE to raczej zagrywka Pelikana i MB gdyż owijka i inne przeróbki są traktowane zazwyczaj jako twoja autorska modyfikacja i możesz spokojnie nią handlować. Prawników mogą wysyłać ciekawi mnie czy były jakieś sprawy i jakie rozstrzygnięcia zapadły, w takich wypadkach.

Niestety nie jest tak słodko jak piszesz. Spójrz tutaj: Montblanc vs Cromwell

Edycja:

Widzę, że Alveryn mnie wyprzedził :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem. Lubię pióra bezklipsowe. ;)

Ale jadą do mnie trzy nowe 78G, jednego mogę zrobić na matowo w wersji z klipsem (czyt. nie zwężać górnej części skuwki).

Wracając do procesu, w dużym skrócie: Cromwell, nota bene kolekcjoner piór i fan marki Montblanc, wystawił na sprzedaż na swojej stronie internetowej pióro Montblanc, chyba 149, z dorobioną owijką przedstawiającą "motyw erotyczny". Jeśli dobrze pamiętam, Cromwell nie był nawet właścicielem pióra, a jedynie pośredniczył w sprzedaży "autorskiej modyfikacji".

Firma MB poczuła się dotknięta, że ktoś zrobił nieistniejącą wersję pióra, i wystosowała pozew.

Skończyło się na ugodzie i sporych kosztach sądowych po stronie pozwanego, ale w którymś momencie była mowa o bodaj pięciocyfrowej kwocie odszkodowania dla MB.

A chińskie MB na All... były, są i będą.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...