Skocz do zawartości

Wymiana stalówki w chińczyku - gdzie i jak?


grzes405

Polecane posty

Po krótkim czasie pisania piórem z lepszą stalówką stwierdziłam, że stary chińczyk nie nadaje się do użytku. Szarpanie, skrobanie, przerywana linia.

Wczoraj wymyśliłem, że może wymiana stalówki jest rozwiązaniem sytuacji. Pytanie gdzie można kupić odpowiednią stalówkę? Jak ją dobrać, żeby pasowała do spływaka lub czegokolwiek tam jeszcze?

Obecnie siedzi tam coś z napisem Iridium Point (ani Germany ani Paris). Pióro - chińczyk, Classic 708A - jakaś taniocha za "dziesięć, dziesięćdziesiąt dziesięć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby jak byś wyjął stalówkę i ją pomierzył, strzelam w jakiś standardowy rozmiar #5 lub nawet #6 (niewielkie odstępstwa od tego mogą być). Należy jednak spodziewać się tego, że koszt zamiennika stalówki będzie oscylować w okolicach ceny pióra lub nawet go przewyższać jeżeli chcesz mieć cokolwiek lepszy wyrób.

Edytowano przez Cwiekoszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby jak byś wyjął stalówkę i ją pomierzył, strzelam w jakiś standardowy rozmiar #5 lub nawet #6

Na spływaku widnieje numerek 5.

Czy to oznacza, że mogę się zgłosić do kogoś, powiedzieć, że chcę stalówkę #5 i taką mi sprzedadzą? Mogę mieć "lepszej firmy"?

A co z kształtem, profilem czy zaokrągleniem na spływaku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pióro i jest niezłe. Moje podaje troche za oszczędnie atrament i pismo jest troche jasne. Stalówka natomiast jest zupełnie gładka bez wzorków, zupełnie czysta blacha, co mi akurat bardzo odpowiada. U mnie na spływaku jest 6. Podobno miało to określać wielkość stalówki, ale często jest to chyba coś... co nie wiadomo co. Lepiej zmierzyć.

Na Zenithach Omega także są różne numery na splywaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...