Skocz do zawartości

Pióro dla faceta


keraj

Polecane posty

Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu poszukuję sztuki dla siebie. Nie jestem nagminnym użytkownikiem piór, ale od zawsze dobrze mi się nimi pisało. Szukam czegoś na kształt Visconti REMBRANT Total Black. Czarne, klasyczne, nie rzucające się w oczy, ale jednocześnie z dobrych materiałów: jak to kiedyś napisał konis: mają pokazać pozycję człowieka ;) Gdybym wiedział, że MB 149 przypasuje mi na 100% to bym się pokusił. jednak na początek chciałbym wydać do 800 zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 149 polecam 146. MB 149 to naprawdę spory okaz, natomiast 146 świetnie leży w dłoni no i w mojej ocenie wystarczająco podkreśla pozycję właściciela :) tak sobie pomyślałem, że gdybym spotkał kogoś kto pisze MB 149, to bym pomyślał, że być może leczy swoje męskie kompleksy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby keraj u którego robiłem zakupy na Allegro?

Wracając do tematu wątku.

Kupiłbym w ciemno jakiegoś większego Sailora piston fillera. Choćby jednego z takich :

43efcd3525fc721e.jpg

5ea76bff654875bb.jpg

Zmieścisz się w podanej kwocie, lub nieznacznie ją przekroczysz.

W zamian masz niebanalne, perfekcyjnie wykonane i piękne pióro.

zdrówka

zdjęcia z aukcji użytkownika eBay - engeiki

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem podział na męskie i damskie pióra jest bez sensu. Jak facet ma małe dłonie to będzie używał damskich piór? A mój ulubiony Caran d'Ache - ma w swej ofercie smukłe delikatne pióra; taki Ecridor-damski? Eeee tam....

Jest bez sensu, choć tak nie do końca. Niektórzy producenci wydają pióra dedykowane kobietom. Choćby taki Waterman Audace.

Nie jestem gorącym zwolennikiem teorii, że prawdziwy facet powinien pisać dzidą umaczaną we krwi wroga, niemniej facet z Audace wygląda dość groteskowo. Niektórzy producenci wytwarzali dany model pióra w kilku wersjach wymiarowych właśnie po to, aby dostosować wielkość pióra do gabarytów ich użytkowników. Taki na przykład Kaweco, wprost określał, komu dedykuje ich wersje wymiarowe : damski, normalny, męski.

Przykładowa stroniczka z katalogu wyrobów firmy Kaweco.

bb4b0849c4f0cbbam.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z tym się zgadzam, że jak firma stworzy pióra dedykowane kobietom-w porządku, np. moim zdaniem to pióro:

http://carandache.com/m/les-instruments-d-ecriture-et-accessoires/les-instruments-d-ecriture/collection-perles/akoya-les-instruments-d-ecriture-et-accessoires-les-instrume-perles/index.lbl

jest jak najbardziej dedykowane kobietom. I OK. Ale chodzi mi o takie stereotypy że męskie to wielkie, czarne i ciężkie.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie stereotyp, kobieta ma mniejsze dłonie, mniej siły jest drobniejsza, a mężczyźni jacy są każdy wie, dla faceta taki Montblanc 146 lub czasami 149 jest normalnym wygodnym piórem, tak jak i Pelikan m1000, nie można tego powiedzieć o tych piórach że są kobiece.

Zgadzam się, że niektóre kobiety lepiej będą się czuły z Montblanc 146, niż z Waterman Audace, lub z wyżej zaprezentowanym Caran d' Ache, ale myślę, że będzie to odsetek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieścisz się w podanej kwocie, lub nieznacznie ją przekroczysz.

W zamian masz niebanalne, perfekcyjnie wykonane i piękne pióro.

zdrówka

Za te pieniądze to kupiłbym bez zastanawiania się.............u nas w kraju cena sklepowa ponad 1600zł...........

No to kupuj, bo jest okazja. http://wancher.ocnk.biz/product/968

Sam się zacząłem zastanawiać, bo to nawet poniżej 800 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...