Skocz do zawartości

Jakie pióro planujesz kupić w 2013 roku?


ArielN

Polecane posty

A o której półce cenowej rozmawiamy? Bo z budżetem rzędu 900 zł można sobie skompletować niedużą flotę Imperiali. Ostatnio ktoś zasypał znany polski portal aukcyjny kolekcją Sheafferów Intrigue po 400-500 zł za sztukę. Valor też jest wart grzechu, zwłaszcza brązowy i burgund.

Z tym Legacy to w ogóle zabawna historia. Firma próbowała przypomnieć, że kiedyś stworzyła system touchdown. Przy okazji udowodniła, że obecnie nie byłaby go w stanie nawet prawidłowo skopiować. Miałem egzemplarz ze źle dopasowanym oringiem! Nadal go mam, tylko oring jest już lepszy. :P

Te gwinty przy ślepej skuwce powinno się dać regenerować nie gorzej, niż to zrobiłem ze stalówką w Pelikanie M600. Swoją drogą, Pelikan nadal trzyma i nie cieknie. :P

Tylko co mnie podkusiło, żeby to robić białą masą? :wallbash:

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dziękuję. Obydwie Wasze propozycje, tj. Valor i PFM, wyglądają zachęcająco. Choć wymiarami to ostatnie bardziej do mnie przemawia, bo lubię mieć coś solidnego w łapie. Wiem, jeszcze tylko dres (a noszę się łyso) - i zostanę zastrzelony. Przez pomyłkę - niby za kij bejsbolowy w ręku.

Teraz będę sobie chodził wzdłuż "Zatoki" - i marzył. Oraz kalkulował. Trzeźwo, chyba że się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wersja budżetowa, a właściwie dwie (min/max):

min: Sheaffer Prelude (najchętniej niebieskie ze srebrną skuwką) + Pelikan M200 zielony marmurek lub 205 Taupe (to do rozważenia - 205 nie mają stalówek EF, a takie w Pelikanach preferuję);

max: Pelikan M400 (czerwone/niebieskie paseczki) + ołówek Pelikana, najchętniej w zbliżonej kolorystyce albo MB 146/149 (koniecznie piston filler), ewentualnie Aurora Optima/Ottanotto (nie mogę się zdecydować).

Ale wersja max raczej w sferze marzeń...:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................................................................................................

max: Pelikan M400 (czerwone/niebieskie paseczki) + ołówek Pelikana, najchętniej w zbliżonej kolorystyce albo MB 146/149 (koniecznie piston filler), ewentualnie Aurora Optima/Ottanotto (nie mogę się zdecydować).

Ale wersja max raczej w sferze marzeń... :(

Trzeba sobie stawiać wielkie cele, bo wielkie cele przesłaniają wielką ilość drobnych problemów i przeszkód w realizacji tych celów.

Po prostu, te przeszkody będą wtedy marginalne w porównaniu z Twoim wielkim celem.

Ambitne marzenia pozwalają na stawianie sobie takich wielkich celów.

Mały cel zniknie w natłoku tych problemów i przeszkód.

Dlatego miej wielkie marzenia i stawiaj sobie wielkie cele do realizacji.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info (widziałem tę stronę, ale miałem nadzieję na kupno gdzieś w EU - nie mam ochoty za bardzo na kontakt z urzędami celnymi, no ale jak się nie da inaczej...)

Czy ktoś z Was już tam kupował, ma jakieś doświadczenia?

Edytowano przez rafgam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukałbym aerometrycznego - to dopiero byłby wypas ;)

Nie nabijaj się :P. Nie jestem specem od MB ale wiem, że któryś z nich ma mechanizm tłoczkowy... ;) A dla mnie to warunek sine qua non zakupu pióra MB (konwertera w piórze za niemal 3k nie zdzierżę). Po zakupie pierwszego Pelikana M150 zakochałem się w takim sposobie napełniania :P

A względem aerometrycznego w MB...było w ogóle takie rozwiązanie? :hmm1: Bo to, że chińska myśl techniczna jest w stanie coś takiego zmajstrować to nie wątpię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...