Skocz do zawartości

jak zamontować nabój?


amadeo

Polecane posty

dzień dobry, jestem tu nowy,

mam więc podstawowy problem:

otrzymałem w prezencie pióro Duke 911 Shark z tłoczkiem,

po kilku napełnieniach brązowym atramentem stwierdziłem, że

to nie to i postanowiłem wypróbować czarny atrament w nabojach -

producent napisał, że można do tego pióra używać nabojów.

Zakupiłem naboje Duke w sklepie esurfland.pl i... nie potrafię

zamontować naboju w piórze :) w internecie znalazłem informację,

że nabój zostanie otwarty podczas dokręcania korpusu, tylko że

w moim przypadku korpus jest dużo szerszy i nie styka się z nabojem,

szerszą stroną nabój nie mieści się w części przedniej,

próbowałem włożyć go częścią węższą, ale wtedy ma sporo luzu,

może trzeba go "nadziać" na wystający

w części przedniej cypek? próbowałem delikatnie - nie chciałem uszkodzić pióra -

i nic...

naboje są mniej więcej takie :) ale nie napełnione po przegi, nie są gładkie, jak te na zdjęciu, ale

mają co paski biegnące wzdłuż pojemniczka, wyglądają na zwykłe naboje - może zostałem nabrany i

naboje nie pasują do mojego pióra?

będę wdzięczny za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze "nadziewam" aczkolwiek i ja się spotkałam, i to nie raz (tylko nie umiem odnaleźć w głowie informacji czy to był internet czy jakaś instrukcja do pióra), żeby nabój włożyć bez dociskania i jego pęknięcie nastąpi w momencie dokręcania pióra. W każdym razie nie bardzo działa i zawsze wkładając nabój dociskam lekko do "kliknięcia" mówiącego o przebiciu osłonki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze "nadziewam" aczkolwiek i ja się spotkałam, i to nie raz (tylko nie umiem odnaleźć w głowie informacji czy to był internet czy jakaś instrukcja do pióra), żeby nabój włożyć bez dociskania i jego pęknięcie nastąpi w momencie dokręcania pióra. W każdym razie nie bardzo działa i zawsze wkładając nabój dociskam lekko do "kliknięcia" mówiącego o przebiciu osłonki.

Też widziałem taki opis - ale działa to wtedy kiedy do korpusu masz włożony jeszcze jeden nabój. tzn długość wnętrza korpusu jest dobrana w taki sposób, że w momencie dokręcania korpusu do sekcji drugi nabój delikatnie dopchnie właściwy nabój.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc - nabój dźgnąłem wykałaczką,

wcisnąłem i siedzi i ma się dobrze :)

teraz mam inny problem: nabój zamontowany, a pióro nie pisze :mellow:

co powinienem zrobić w tej sytuacji?

wyjąć nabój i przepłukać przednią część wodą?

ciężkie jest życie laika :)

Nicpon: też podejrzewałem, że ta reguła dotyczy sytuacji, gdy

jest długi nabój - w moim przypadku dwa naboje to było jeszcze za mało,

a trzy już za dużo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta zasada o dociskaniu naboju poprzez zakręcanie korpusu pióra to dotyczy konkretnego pióra z konkretnym nabojem, a nie uniwersalnie dla wszystkich piór. Kurde, myślimy logicznie - pióra mają różny rozmiar, naboje również. Nawet w przypadku uniwersalnego naboju, pozostaje jeszcze kwestia "głębokości" korpusu danego piórka.

Edytowano przez pior_nick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta zasada o dociskaniu naboju poprzez zakręcanie korpusu pióra to dotyczy konkretnego pióra z konkretnym nabojem, a nie uniwersalnie dla wszystkich piór. Kurde, myślimy logicznie - pióra mają różny rozmiar, naboje również. Nawet w przypadku uniwersalnego naboju, pozostaje jeszcze kwestia "głębokości" korpusu danego piórka.

Na przykład Lamy Safari :)

Edytowano przez szalonakrowa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...