Jump to content

Witam


wesola_pokahontas

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Wstyd się przyznać, ale zarejestrowałam się na forum już jakiś czas temu, a czytałam go jeszcze dłużej, ale poprostu nie wiedziałam co napisać w powitalnym poście.

Zaczne od piór, bo to przecież forum o piórach.

Od zawsze pisałam piórem, lepszym gorszym- zwykle "no name". Aż ktoś w liceum zwrócił mi uwagę, że piszę Pelikanem. Przyjęłam do wiadomości i nigdy wówczas nie zastanawiałam się jaki to był Pelikan i czy to była zaczepka na plus czy na minus. Pióro tamto dostałam od dziadka, dziś po przeczytaniu sporej ilości postów i przeglądnięciu x aukcji na różnych portalach, wiem, że był to Pelikan 140- albo tak przypuszczam. Nie mam go już niestety, bo niedługo po tej opisanej zaczepce, ktoś mi to pióro najzwyczajniej w świecie ukradł.

Aktualnie na codzień wszelakie notatki dla siebie i moich uczniów wykonuje jednym z następujących piórek:

Pelikanem P 560, signum, ze stalówką EF- w wyjątkowym kolorze atramentu ;) niebiesko-fioletowym, który sama przygotowuję z dwóch odcieni "Pelikana", zresztą każde moje pióro pije taki właśnie atrament. Pióro ma dla mnie sentymentalną wartość bo prawdopodobnie jego rok produkcji to rok moich urodzin- choć pierwszy właściciel nie był pewny.

Watermanem Expert czarna laka stalówka F, atrament niebieski.

Watermanem Graduate/ allure chrom, stalówka F- atrament czarny- mój wysłużony jak przyjeło się u was pisać "koń roboczy".

Poza w/w mam jeszcze sporo piór "no name" każdy z atramentem w innym kolorze, często używam jakiegoś niemieckiego piszącego na zielono- który sam wygląda jak zielony marmurek, ale obawiam się, że to nic nie warte cacko :)

Strasznie się rozpisałam, choć o piórach tak naprawdę, jak czytam, wiem niewiele, ale z czasem mam zamiar się dowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...