Skocz do zawartości

Temat miesiąca: Pióra ze stalówkami inlaid


ArielN

Polecane posty

Proszę bardzo, tak na szybko - pół wieku na jednym zdjęciu. :P

20130106Inlaidy_zpse7f16f29.jpg

Od PFM'a (od 1959r.) przez m.in. Targę (od 1976r.) po Intrigue (od 2000r.) i Valora (od 2006r.). Fantastyczny przekrój!

PS. Świetna Targa! Regency Stripe w obu wersjach rozmiarowych Classic i Slimline. Swego czasu polowałem na Laque Blue Moire i Laque Blue Ronce. Piękne pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Verve to wyjątkowo ciekawe i niedocenione pióro. Cross twierdził w tekstach marketingowych, że Verve ma stalówkę 360°, co intuicyjnie odbierano jako zapowiedź możliwości pisania piórem również do góry nogami (de facto miał - fizycznie nałożoną dookoła pióra). Epizod reklamowy i tak nie zmienił faktu, że Verve był jednym z najlepiej piszących piór swych czasów (specyficzna konstrukcja kuli "irydowej"). Był, bo na przełomie 2011 i 2012 roku Cross otworzył wrota do swoich magazynów i bijąc się o wyniki finansowe praktycznie rozdał ostatnie egzemplarze (upusty nawet 40-50% w stosunku do SCD).

Verve walczył z trzema problemami:

1. Podobno luzującą się skuwką (osobiście nie doświadczyłem);

2. Opinią nieszczelnej konstrukcji stalówki (tak naprawdę szczelnej, ale nieprzeznaczonej dla osób, które nisko chwytały obsadkę pióra);

3. Tendencją nabywców pióra do szukania klipsa, którego nie było. Cross wyjątkowo zręcznie umieścił w piórze stoper zabezpieczający Verve'a przed stoczeniem się z biurka. Kupujący mogli być zaskoczeni, bo do złudzenia przypominał klips. Obecnie z podobnego rozwiązania korzysta... Nakaya.

Cross_Verve_piorawieczneforum_pl_2.jpg

Cross Verve

cross_verve_4.jpg

Cross Verve

cross_verve_2.jpg

Cross Verve

cross_verve_1.jpg

Cross Verve

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się VERVE, mimo że pozostałe Crossy niespecjalnie do mnie przemawiają. Jest jeszcze kilka piór w rewelacyjnej cenie (60 $) na stronie Crossa, ale w nieinteresującym mnie rozmiarze stalówki (B). Jeśli ktoś lubi grube stalówki i wygląd tego pióra, może skorzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...