Skocz do zawartości

Pelikan MK 10 - stalówka?


skwercio

Polecane posty

Cześć, znalazłem ofertę sprzedaży pióra Pelikan, z wyglądu powiedziałbym, że to MK 10, ale ma trochę nietypową, jak na ten model, stalówkę:

5573285.jpg

W związku z tym mam pytanie: Czy istniały Pelikany MK 10 (lub inne modele, przypominające zielonego MK 10) z taką stalówką, czy też trafiłem na fejka "z epoki"?

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku. To jest oryginalna stalówka. Mam identyczne pióro w domu, w czasach komuny kosztowało w Pewexie chyba 7 dolarów z tego co słyszałem. Pióro dla uczniów, lata pięćdziesiąte, stalówka złocona 14k złotem. Osobiście mogę polecić, bo pisze się super, tylko to ma porysowaną sekcję chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki długi i spiczasty dziób pelikana.

http://img293.imageshack.us/img293/552/p1070162.jpg <tu jest stalówka

http://www.berlin-co...MG_0072_ent.jpg <a tu wzięty z Internetu klips.

Nie wiem, kto jest autorem zdjęcia, ale taki jest też w moim. Pozdrawiam :)

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to Pelikan Steno - posiadam takiego ze stalową stalówką, poza tym że ten na aukcji jest przybrudzony a mój czyściutki to są takie same ;).

Pelikan Steno miał prostokątny klips - mój ma i z tego co się orientuje praktycznie wszystkiego jego wersje miały taki.

Stalówka jaką mój posiada jest naprawdę bardzo fajna i pióro naprawdę jest warte tych kilku złotych za które je trafiłem na alledrogo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to Pelikan Steno - posiadam takiego ze stalową stalówką, poza tym że ten na aukcji jest przybrudzony a mój czyściutki to są takie same ;).

Pelikan Steno miał prostokątny klips - mój ma i z tego co się orientuje praktycznie wszystkiego jego wersje miały taki.

Stalówka jaką mój posiada jest naprawdę bardzo fajna i pióro naprawdę jest warte tych kilku złotych za które je trafiłem na alledrogo ;)

Też mam jedno Steno, ale czy Steno nie były tylko w stalowym wykończeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jedno Steno, ale czy Steno nie były tylko w stalowym wykończeniu?

Ze szczątkowych informacji jakie udało mi się zebrać wynika że "po latach 70" pelikan steno był produkowany tylko i wyłącznie ze stalowymi stalówkami - a te złote w tym modelu były jedne z najbardziej elastycznych jakie Pelikan produkował. Poza tym na początku roku na ebayu widziałem takiego ze złotą stalówką - ale coś kolo 70 euro zrejterowałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...