Skocz do zawartości

Szukam drogiego i dobrego atramentu do piór wiecznych


szalonakrowa

Polecane posty

Aurora niebieski.....co prawda przy czystym niebieskim wygląda jak "trącony fioletem".....ale ma soczysty wyraźny kolor niebieski i jednocześnie jest < wzmocniony >....co oznacza że przy prostackim zalewaniu wody z kranu pod silnym strumieniem jest możliwość odczytania treści.....w pozostałych atramentach wodnych już nie.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caran D'ache (no ten kosztuje tylko ok. 65 PLN wobec czego, niekoniecznie spełnia Twoje kryteria)

Spełnia - to zaledwie 30 ml, czyli w przeliczeniu za 1 ml jest sporo droższy np. od atramentów MB (nawet tych limitowanych)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia - to zaledwie 30 ml, czyli w przeliczeniu za 1 ml jest sporo droższy np. od atramentów MB (nawet tych limitowanych)

Ze wspomnianych tutaj atramentów Carandache to moje ulubione atramenty właśnie ze względu na żywe i ładne kolory. Nie miałem szafranu, zielonego i czarnego.

Sunset - to jest bardzo żywy kolor. Z mniej krzykliwych do codziennego pisania to blue sky i grand canyon. Używam ze stalowka medium. Wogóle nie jestem fanem cienkich stalowek bo za mało smaczków widac :).

Aurora blue tez fajna, troche jak blue sky tylko uwidacznia się fiolet. Używam ze stalówką fine do szybkiego notowania w dużych ilościach. To zestaw idealny do takich zastosowań, ponieważ atrament ma dosyć mocny kolor i dzięki temu ładnie widać cienką linie i do tego naprawde szybko schnie.

Bardzo fajnie wyglądają na zdjęciach i są chwalone atramenty Iroshizuku - sam bym ze 3 kupil :) - wyjdzie Ci naprawdę drogo bo trzeba zamawiać z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...