Jump to content

Szukam drogiego i dobrego atramentu do piór wiecznych


szalonakrowa

Recommended Posts

Aurora niebieski.....co prawda przy czystym niebieskim wygląda jak "trącony fioletem".....ale ma soczysty wyraźny kolor niebieski i jednocześnie jest < wzmocniony >....co oznacza że przy prostackim zalewaniu wody z kranu pod silnym strumieniem jest możliwość odczytania treści.....w pozostałych atramentach wodnych już nie.....

Link to comment
Share on other sites

Caran D'ache (no ten kosztuje tylko ok. 65 PLN wobec czego, niekoniecznie spełnia Twoje kryteria)

Spełnia - to zaledwie 30 ml, czyli w przeliczeniu za 1 ml jest sporo droższy np. od atramentów MB (nawet tych limitowanych)

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Poszukuję dobrego, niezawodnego i drogiego atramentu do piór wiecznych. Wszystko dlatego, że dosyć mam nijakich kolorów typu Waterman i Parker.

wymieszaj ze 2 albo 3 atramenty i już bedzie niepowtarzalny i na pewno nie będzie nudny

Link to comment
Share on other sites

Spełnia - to zaledwie 30 ml, czyli w przeliczeniu za 1 ml jest sporo droższy np. od atramentów MB (nawet tych limitowanych)

Ze wspomnianych tutaj atramentów Carandache to moje ulubione atramenty właśnie ze względu na żywe i ładne kolory. Nie miałem szafranu, zielonego i czarnego.

Sunset - to jest bardzo żywy kolor. Z mniej krzykliwych do codziennego pisania to blue sky i grand canyon. Używam ze stalowka medium. Wogóle nie jestem fanem cienkich stalowek bo za mało smaczków widac :).

Aurora blue tez fajna, troche jak blue sky tylko uwidacznia się fiolet. Używam ze stalówką fine do szybkiego notowania w dużych ilościach. To zestaw idealny do takich zastosowań, ponieważ atrament ma dosyć mocny kolor i dzięki temu ładnie widać cienką linie i do tego naprawde szybko schnie.

Bardzo fajnie wyglądają na zdjęciach i są chwalone atramenty Iroshizuku - sam bym ze 3 kupil :) - wyjdzie Ci naprawdę drogo bo trzeba zamawiać z daleka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...