Skocz do zawartości

Pelikan M1000 - duże pióro wieczne, ale czy nie za duże?


szalonakrowa

Polecane posty

Dnia 2.05.2018 o 21:52, Michał Legrand napisał:

Lepiej nie kupować pióra wiecznego pelikan m1000. Po pierwsze, stalówka cały czas jest oblana atramentem przy odkręcaniu. Po drugie,  kiedy się nabiera atrament to tłok nabiera tylko do połowy atrament. Po trzecie, stalówka jest bardzo giętka podczas pisania, ona jest zbyt giętka kiedy się pisze. Przyznam że jest to bardzo denerwujące uczucie. Podczas pisania ma się wrażenie jakby stalówka miała się odkleić od spływaka. Poza tym kiedy się mocniej przyciśnie stalówkę  to końcówka rozchodzi się na dwie części i wtedy pióro przerywa

Czyli żadne z tych objawów nie występuje w M800? Nie chce mi się wierzyć żeby tłok nabierał atrament tylko do połowy - niby czemu? Nawet jak trzymając to w połowie napełnione pióro stalówką do góry, podjedziesz tłokiem w kierunku sekcji żeby wypuścić powietrze i wtedy nabierzesz to też nie zaciąga?

Stalówka podczas dociskania rozchodzi się na dwie części i to jest poprawne zachowanie tego elementu. Poszczególne stalówki mają różny stopień twardości i trzeba o tym wiedzieć kupując pióro

A że stalówka oblana jest atramentem przy odkręcaniu? Nie wiem jak szybko należałoby odkręcić pióro żeby siła odśrodkowa wypchnęła atrament ze stalówki...przypuszczam że bardziej możliwe jest to że wstrząsnąłeś piórem i dlatego atrament uciekł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok zawsze nabiera atrament do połowy w domyśle barrel, gdyż reszta przestrzeni tego elementu jest po to, żeby tłok miał gdzie być. Pewnie o to chodziło.

Ja bym nie nazywał rozchodzenia się stalówki twardością a sprężystością. Bo 18 k stalówki np. w Duofoldzie daje uczucie miękkości, a jednocześnie nie ma sprężystości. Więc jak mam ją opisać, miękka i zarazem twarda? Albo stalówka 14k w moim Watermanie 52 była sprężysta, ale dawała odczucie twardości (znacznie bardziej niż inne 14k). Czyli na odwrót niż Duofold. I też mam ją opisać jako twardo miękką, tak jak w Duofoldzie, mimo że są kompletnie różne?  Wiem, że większość osób używa słowa miękkie zamiennie do sprężyste, ale to błąd. 

Mi też się nie chce wierzyć, że stalówki złote Pelikana mają na sobie atrament z zasady, gdyż mają głębokie nacięcia (te ozdobne wywijasy) i one pochłaniają atrament wręcz jakby piły. 

Dla mnie post Legranda też był dziwny, jakby ktoś bota wpuścił na forum. 

Właśnie coś na zasadzie nie polecam chodzić do teatru bo tam się siedzi, a ja nie lubię siedzieć tylko biegać. Polecam siłownię, mają fajne bieżnie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...