Skocz do zawartości

Prośba o weryfikację aukcji


MRC

Polecane posty

Witam.

Licytowałem na aukcji pióro Waterman W5, ale nie chciałem przegiąć z kwotą bo bałem się czy to oryginał.

Mógłby mnie ktoś oświecić w kwestii tej konkretnej sztuki? Czy takie pióra w ogóle są podrabiane? I czy po takich zdjęciach da się rozpoznać jakieś ewentualne wady pióra?

http://allegro.pl/sh...item=2865529243

Pozdrawiam.

Edytowano przez MRC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Licytowałem na aukcji pióro Waterman W5, ale nie chciałem przegiąć z kwotą bo bałem się czy to oryginał.

Mógłby mnie ktoś oświecić w kwestii tej konkretnej sztuki? Czy takie pióra w ogóle są podrabiane? I czy po takich zdjęciach da się rozpoznać jakieś ewentualne wady pióra?

http://allegro.pl/sh...item=2865529243

Pozdrawiam.

Stare pióra - Vintage generalnie nie są podrabiane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebayu kilka takich piór i każde z nich wystawione po 800 zł najmniej.

Czy to możliwe, że jest aż taka rozpiętość cenowa? Czy tamtym się po prostu trochę poprzewracało w głowach z tą ceną?

Sprzedawca na allegro niby napisał, że pióro sprawne i wszystko z nim ok...

Z kolei jak próbowałem zlicytować pióra na innych aukcjach to był taki tłok, że ceny wychodziły z kosmosu, a tutaj jakoś tak spokojnie było, niewielu chętnych.

Edytowano przez MRC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to z cenami bywa, jak się obserwuje regularnie allegro to raz dany model pióra potrafi przykładowo kosztować 100zł a innym razem 250zł, Niby ten sam, ale różny czas wystawienia i różni ludzie licytują. Niedawno jakiś Parker 51 poszedł za kwotę w okolicach 800zł a zaraz potem prawie taki sam egzemplarz za 200zł. Nie ma reguły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi kwestia FAKTYCZNEGO stanu pióra vintage. Wyjadacze a Alle potrafią tak wypucować oldboy'a, że będzie wyglądał jak nieużywany... Warto popytać sprzedającego o to, czy system napełniania działa (i jaki to jest), co w piórze było naprawiane, wymieniane, etc. Działa tu zasada podobna do starych zegarków - co z tego, że 50-letni Atlantic wygląda jak nówka, skoro został złożony z sześciu innych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...